settings icon
share icon
Запитання

Віра проти страху – що каже Біблія?

Відповідь


Віра та страх не можуть існувати поруч. В Євреям 11:1 віра описується так: «Віра є підставою для надії, те, що переконує про речі, недоступні для споглядання» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Це – абсолютна впевненість у тому, що Бог постійно діє в усіх сферах нашого життя, навіть коли немає матеріальних доказів, які би підтверджували цей факт. З іншого боку, кажучи просто, страх – це невіра або слабка віра. Коли невіра бере гору в наших думках, страх опановує наші емоції. Наше звільнення від страху та переживань засноване на вірі, що є цілковитою протилежністю невіри. Важливо розуміти, що віру ми не можемо виробити в собі самостійно. Віра є даром (Ефесянам 2:8-9), а вірність описується як плід (або риса), що виробляється в нашому житті Святим Духом (Галатам 5:22-23). Віра християнина – це впевненість у Богові, Який любить нас, знає наші думки і дбає про наші найпотаємніші потреби. Ця віра продовжує зростати в міру того, як ми вивчаємо Біблію та пізнаємо риси Його дивовижного характеру. Що більше ми пізнаємо Господа, то більше бачимо, як Він діє в нашому житті, і то міцнішою стає наша віра.

Нам слід прагнути до зростання своєї віри та пам’ятати, що Бог бажає виробити її в нас. Але ж як у повсякденному житті розвинути віру, що переможе наші страхи? Біблія каже: «Тому віра – від слухання, а слухання – через Слово Христа» (Римлянам 10:17). Уважне вивчення Божого Слова має першорядне значення для розвитку сильної віри. Господь бажає, щоб ми знали Його і повністю покладалися на Його керівництво в нашому житті. Саме через слухання, читання й роздуми над Святим Письмом ми починаємо відчувати сильну віру, що виключає переживання та страх. Молитва та тихе поклоніння розвивають стосунки з нашим Небесним Отцем, Який бачить нас навіть найтемнішої ночі. У Псалмах ми бачимо опис Давида, який, як і ми, переживав часи страху. Псалом 56:4 виявляє його віру такими словами: «Щоразу, як огортає мене страх, я на Тебе покладаюсь». Псалом 119 сповнений віршів, що описують те, як Давид цінував Боже Слово: «Усім своїм серцем шукаю Тебе, – не дай мені ухилитись від Твоїх Заповідей» (вірш 10); «Я роздумую про Твої Заповіді й досліджую Твої шляхи» (в. 15); «Я бережу Твоє слово у своєму серці, щоби мені не грішити проти Тебе» (в. 11). Ці слова відкривають величезну мудрість для нас, жителів двадцять першого сторіччя.

Бог благий і виявляє розуміння стосовно наших слабкостей, але Він вимагає, щоб ми рухалися вперед з вірою, і Біблія чітко каже, що віра не визріває та не зміцнюється без випробувань. Негаразди – це найдієвіший інструмент Господа для розвитку сильної віри. Це простежується в усьому Святому Письмі. Бог веде кожного з нас через обставини, які нас лякають, і в міру того, як ми вчимося слухатись Його Слова й дозволяємо йому насичувати наші думки, то виявляємо, що кожне випробування стає сходинкою до сильнішої та глибшої віри. Це дає нам можливість сказати: «Він підтримував мене в минулому, Він поведе мене сьогодні й зміцнить у майбутньому!». Так Бог учинив у житті Давида. Вийшовши на бій проти Голіафа, Давид сказав: «Господь, Який рятував мене з могутніх лев’ячих та ведмежих лап, Він врятує мене також і від рук того филистимця!» (1 Самуїла 17:37). Давид знав Бога, Який підтримував його в небезпечних ситуаціях минулого. Він бачив і відчув Його силу та захист у своєму житті, і це розвинуло в ньому безстрашну віру.

Боже Слово багате на обітниці, які ми можемо застосовувати. Якщо ми стикаємося з фінансовими проблемами, то у Филип’янам 4:19 сказано: «А мій Бог, згідно зі Своїм багатством, нехай задовольнить усяку вашу потребу – у славі, в Ісусі Христі». Якщо ми непокоїмося щодо прийняття вірного рішення, то Псалом 32:8 нагадує нам Божі слова: «Навчу тебе і вкажу тобі дорогу, якою маєш іти; даватиму тобі поради, тому що око Моє над тобою». Коли ми хворіємо, то можемо згадувати, що в Римлянам 5:3-5 написано: «Хвалимося, коли страждаємо, знаючи, що страждання виробляє терпеливість, а терпеливість – досвід, а досвід – надію. Надія ж не засоромлює, адже Божа любов влилася в наші серця через даного нам Святого Духа». Якщо хтось/щось загрожує нам, ми можемо втішатися словами з Римлянам 8:31: «Якщо Бог за нас, то хто проти нас?». Протягом усього життя ми стикатимемося з різними випробуваннями, які можуть викликати у нас страх, але Господь запевняє, що ми можемо пізнати мир у будь-якій ситуації: «Нічим не журіться, але в усьому молитвою та благаннями з подякою висловлюйте ваші прохання Богові. І мир Божий, який перевищує всяке розуміння, нехай береже ваші серця і ваші думки в Христі Ісусі» (Филип’янам 4:6-7).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Віра проти страху – що каже Біблія?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries