settings icon
share icon
Запитання

Як нам розпізнати фальшивих учителів/лжепророків?

Відповідь


Ісус застерігав нас про прихід лжехристів і лжепророків, які намагатимуться обманути навіть обраних (Матвія 24:23-27; також 2 Петра 3:3; Юди 1:17-18). Найкращий захист від обману і віроломства – це знання істини. Розкриття обманщиків можливе лише за допомогою вивчення істини. Віруючі, які ретельно досліджують Біблію (2 Тимофію 2:15), завжди розпізнають лжевчення. До прикладу, віруючі, що прочитали про діяльність Отця, Сина і Духа Святого в Євангелії від Матвія 3:16-17, миттєво засумніваються у будь-якому вченні, що відкидає ідею Святої Трійці. Таким чином, перший крок до розпізнання лжевчення – це глибоке вивчення Біблії.

Ісус сказав: «Пізнається-бо дерево з плоду!» (Матвія 12:33). Дивлячись на «плоди», можна застосувати спеціальні методи визначення правдивості будь-чийого вчення:

1. Що говорить цей учитель про Ісуса Христа? В Євангелії від Матвія 16:15 Ісус запитує своїх учнів: «А ви за кого Мене маєте?». Петро Йому відповів: «Ти – Христос, Син Бога Живого!», – саме за цю відповідь Петро був названий блаженним. У другому посланні Івана 9 ми читаємо: «Кожен, хто робить переступ та не пробуває в науці Христовій, той Бога не має. А хто пробуває в науці Його, той має і Отця, і Сина». Іншими словами, Ісус Христос і викуплення Ним наших гріхів – це справа надзвичайної важливості, і нам слід остерігатися людей, що заперечують рівність Христа і Господа Бога, применшують значення смерті Ісуса чи відкидають Його людську природу. Перше послання Івана 2:22 говорить: «Хто неправдомовець, як не той, хто відкидає, що Ісус є Христос? Це антихрист, що відрікається Отця й Сина!».

2. Чи проповідує цей учитель Євангеліє? Євангеліє визначається як благовіщення про смерть Ісуса, поховання і воскресіння відповідно до Святого Письма (1 Коринтянам 15:1-4). Такі приємні для нашого слуху твердження, як «Господь любить тебе», «Бог хоче, щоб ми нагодували голодних», чи «Господу угодно, щоб ми були заможні», – не повністю передають вістку Євангелія. Апостол Павло попередив нас у своєму посланні до Галатів 1:7: «Деякі є, що вас непокоять, і хочуть перевернути Христову Євангелію». Ніхто, навіть найгеніальніший проповідник, не має права вносити свої зміни в те, що було сказано Господом. «Коли хто вам не те благовістить, що ви прийняли, – нехай буде проклятий!» (Галатам 1:9).

3. Чи володіє вчитель якостями, що прославляють Господа? Роздумуючи про лжепророків, Юда у своєму посланні сказав: «Горе їм, бо пішли вони дорогою Каїновою, і попали в обману Валаамової заплати, і загинули в бунті Корея!» (вірш 11). Іншими словами, лжепророка легко розпізнати за його гординею (відкинення Каїном Божих планів), зажерливістю (пророкування Валаама про статки) і бунтарством (спроба Корея поставити себе вище за Мойсея).

Для подальшого дослідження даної теми радимо проглянути ті книги Біблії, які були написані спеціально для того, щоб боротися із лжевченнями в Церкві, наприклад: Послання до Галатів, 2 Петра, 2 Івана, Юди. Іноді дуже складно розпізнати фальшивого вчителя чи лжепророка. Це і є суттю розповіді «Про вовка в овечій шкурі». Сатана і його демони набувають вигляду ангелів світла (2 Коринтянам 11:15), і лише будучи добре обізнаними з Біблією, ми зможемо розпізнати обманщика.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як нам розпізнати фальшивих учителів/лжепророків?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries