settings icon
share icon
Запитання

Яким має бути порядок пріоритетів у нашій родині?

Відповідь


Біблія не надає конкретного порядку пріоритетів у сімейних взаєминах. Тим не менше, у Святому Письмі ми можемо знайти загальні принципи для визначення пріоритетів у наших сімейних стосунках. Безумовно, Бог посідає перше місце. Второзаконня 6:5 говорить: «Люби Господа, свого Бога, усім своїм розумом, усією своєю душею й усією своєю силою» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Усе в нашому серці, душі та силах має присвячуватися любові до Бога, віддаючи Йому перевагу над усім іншим.

Якщо ви перебуваєте в шлюбі, то ваш чоловік/дружина іде на наступному місці. Одружений чоловік має любити свою дружину, як Христос полюбив Церкву (Ефесянам 5:25). Першим пріоритетом Христа після покори та прославлення Свого Отця, була Церква. Ось приклад, якому повинен слідувати чоловік: насамперед – Бог, потім власна дружина. Так само дружини мають коритися своїм чоловікам, «як Господу» (Ефесянам 5:22). Принцип полягає в тому, що чоловік є другим пріоритетом для дружини після Бога.

Якщо чоловіки та дружини перебувають на другому місці після Бога в наших пріоритетах, та оскільки чоловік і дружина є одним тілом (Ефесянам 5:31), то, звичайно, що результат шлюбних стосунків – діти – мають бути наступними у списку пріоритетів. Батьки зобов’язані виховувати богобоязливих дітей, наступне покоління людей, які люблять Господа всім своїм серцем (Притчі 22:6; Ефесянам 6:4), ще раз демонструючи, що Бог є на першому місці. Усі інші сімейні стосунки мають це відображати.

Второзаконня 5:16 вказує нам шанувати своїх батьків, щоб ми жили довго і були успішними у своїх справах. Тут не зазначено жодних вікових обмежень, отже, це веде нас до висновку, що ми маємо шанувати своїх батьків, поки вони живі. Звичайно, коли дитина досягає зрілості, вона більше не зобов’язана коритися їм, але немає вікових меж для виявлення поваги. З цього ми можемо зробити висновок, що батьки мають місце в списку пріоритетів після Бога, наших чоловіків / жінок і дітей. Після батьків слідують інші члени родини (1 Тимофію 5:8).

Після родичів у списку пріоритетів знаходяться наші брати та сестри по вірі. Римлянам 14 говорить нам не осуджувати та не зневажати наших братів (в. 10), і не робити нічого, що могло би привести нашого брата до помилки чи духовного падіння. Значна частина 1 послання до Коринтян містить вказівки апостола Павла щодо того, як церква має жити в гармонії, в любові один до одного. Інші поради щодо наших братів і сестер у Христі наступні: «Але любов’ю служіть один одному» (Галатам 5:13); «Будьте ж добрими один до одного, милосердними, прощаючи одне одному, як і Бог через Христа вам простив!» (Ефесянам 4:32); «Тому втішайте один одного і збудовуйте один одного» (1 Солунянам 5:11) і «Будьмо уважні один до одного, заохочуймо до любові та добрих діл» (Євреям 10:24). Після цього слідує весь оточуючий світ (Матвія 28:19), якому ми маємо нести Євангеліє, навертаючи до Христа.

Таким чином, біблійний порядок пріоритетів наступний: Бог, чоловік / дружина, діти, батьки, родичі, брати й сестри у Христі, а потім весь інший світ. Хоча іноді приймається рішення зосередитися на одній людині більше, ніж на іншій, нам слід цінувати наші стосунки. Біблійного балансу можливо досягти, дозволивши Богові дарувати нам сили для підтримання всіх наших пріоритетів у стосунках у наших родинах і поза ними.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Яким має бути порядок пріоритетів у нашій родині?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries