Запитання
Хто такі масони і в що вони вірять?
Відповідь
Зверніть увагу, що в даній статті ми не стверджуємо, що всі, хто має відношення до масонства, є прихильниками культу або ж що всі масони вірять у вказане нижче. Ми заявляємо про наступне: масонство за своєю суттю не є християнською організацією. Багато християн покинули масонство, зрозумівши його справжню сутність. Є також хороші та благочестиві люди, які істинно вірять у Христа, входячи до лав масонів. Ми переконані, що це пов'язано з тим, що вони по-справжньому не розуміють суті цієї організації. Кожна людина має молитися про мудрість від Господа щодо того, чи пов'язувати себе з масонством. Ця стаття була розглянута на предмет достовірності та затверджена колишнім Високоповажним майстром блакитної ложі.
Масонство, Орден Східної зірки та інші подібні «таємні» організації здаються нешкідливими братствами. Може скластися враження, що багато з них навіть сприяють вірі в Бога. Однак при ретельнішому вивченні ми побачимо, що єдина їхня вимога до віри полягає в тому, що людина має вірити не в істинного й живого Бога, а, радше, в існування «вищої істоти», яка включає в себе «богів» ісламу, індуїзму чи будь-якої іншої світової релігії. Небіблійні та антихристиянські вірування і дії цієї організації частково приховані за зовнішнім виглядом гаданої сумісності з християнською вірою. Нижче наводиться порівняння біблійного вчення з «офіційною» позицією масонства:
Спасіння від гріха
Біблійна позиція: Ісус став жертвою за грішників перед Богом, проливши Свою кров і віддавши життя як плату за гріхи всіх, хто коли-небудь повірить у Нього (Ефесянам 2:8-9; Римлянам 5:8; Івана 3:16).
Позиція масонів: Сам процес вступу до ложі вимагає відмови від винятковості Ісуса Христа як Господа і Спасителя. Згідно з масонськими переконаннями, людина спасеться й потрапить на небеса завдяки власним добрим справам та особистому самовдосконаленню.
Погляд на Біблію
Біблійна позиція: Святе Письмо є надприродним і цілковито натхненним – воно безпомилкове, а його вчення та авторитет є абсолютними, найвищими й остаточними. Біблія – це Боже Слово (2 Тимофію 3:16; 1 Солунянам 2:13).
Позиція масонів: Біблія є лише однією з кількох «книг священного закону», кожна з яких вважається однаково важливою в масонстві. Ця книга важлива лише для тих членів, які вважають себе християнами; так само, як Коран є важливим для мусульман. Біблія не вважається унікальним Божим Словом, як і не сприймається єдиним одкровенням Бога для людства, а лише одним із багатьох релігійних першоджерел. Вона – добрий моральний орієнтир. Біблія використовується насамперед як символ Божої волі, яку можна почерпнути і з інших священних текстів, таких як Коран або Ріґведа.
Вчення про Бога
Біблійна позиція: Існує один Бог. Його різні імена стосуються Бога Ізраїлю та відображають Його певні риси. Поклоніння або молитва до інших богів є ідолопоклонством (Вихід 20:3). Павло вказував утікати від нього, називаючи цей гріх огидним (1 Коринтянам 10:14), а Іван сказав, що ідолопоклонники загинуть у пеклі (Об'явлення 21:8).
Позиція масонів: Усі члени мають вірити в божество. Різні релігії (християнство, юдаїзм, іслам тощо) шанують того ж Бога, тільки називають Його різними іменами. Масонство закликає людей усіх віросповідань вважати, що навіть якщо вони використовують різні імена щодо «Безіменного з сотнями імен», вони моляться єдиному Богові та Отцеві всіх.
Вчення про Ісуса та Трійцю
Біблійна позиція: Ісус був Богом у людському тілі (Матвія 1:18-24; Івана 1:1). Він є другою особою Трійці (Матвія 28:19; Марка 1:9-11). Перебуваючи на землі, Він був повністю людиною (Марка 4:38; Матвія 4:2) та повністю Богом (Івана 1:1-2; 20:28; Дії 4:10-12). Християни мають молитися в ім'я Ісуса і звіщати про Нього іншим людям, незважаючи на можливу образу нехристиян (Івана 14:13-14; 1 Івана 2:23; Дії 4:18-20).
Позиція масонів: В Ісусі Христі або Триєдиному Богові – Отці, Сині й Святому Духові – немає винятковості, тому доктрина про божественність Ісуса Христа не підтримується. Звернення до Ісуса під час молитви або згадування Його імені в ложі вважається недоречним. Твердження, що Ісус є єдиним шляхом до Бога, суперечить принципам толерантності. Ім'я Ісуса було вилучене з біблійних віршів, які використовуються в масонських ритуалах. Ісус перебуває на одному рівні з іншими релігійними лідерами.
Людська природа та гріх
Біблійна позиція: Усі люди народжуються з цілковито гріховною природою та потребують спасіння від гріха (Римлянам 3:23; 5:12; Псалом 50:5-7; Ефесянам 2:1). Біблія заперечує, що людство здатне досягти моральної досконалості (1 Івана 1:8-10; Римлянам 1:18-25).
Позиція масонів: Через символи та емблеми масони навчають, що людина не є гріховною, а просто «грубою та недосконалою за своєю природою». Людські істоти здатні покращити свій характер і поведінку різними способами, включаючи акти благодійності, моральне життя й добровільне виконання громадянського обов'язку. Людство може рухатися від недосконалості до повної досконалості. Моральна та духовна досконалість криється всередині людини.
Коли християнин приймає присягу масонства, він клянеться дотримуватися наступних доктрин, які Бог проголосив неправдивими та гріховними:
1. Що спасіння можна досягнути за допомогою добрих справ.
2. Що Ісус є лише одним із багатьох однаково шанованих пророків.
3. Що вони мовчатимуть у ложі та не згадуватимуть про Христа.
4. Що вони вступають до ложі в духовній темряві та неуцтві, хоча Біблія навчає, що християни вже перебувають у світлі, є дітьми світла і в них перебуває Світло світу – Ісус Христос.
5. Вимога до християн приймати масонську клятву примушує їх до богохульства й використання імені Господа надаремно.
6. Масонство навчає, що їхній Великий Архітектор Всесвіту, якого вони вважають істинним Богом, представляє всіх богів у всіх релігіях.
7. Масонство змушує християн слідувати універсалістському підходу у своїх молитвах, вимагаючи використання «загальних» імен, щоб не образити невіруючих, які є масонськими «братами».
8. Складаючи масонську клятву та приймаючи вчення ложі, християни підтримують хибну звістку перед іншими членами ложі, що покладаються лише на масонський план спасіння. Самою приналежністю до такої організації синкретичного типу вони сильно компрометують своє християнське свідчення.
9. Зобов'язуючись дотримуватися масонських принципів, християнин дозволяє забруднювати свій розум, дух і тіло тим, хто служить фальшивим богам і слідує неправдивим доктринам.
Як ми бачимо, масонство багато в чому суперечить чіткому вченню Біблії, а також вимагає від людей брати участь у діяльності, яка засуджується у ній. Отже, християнам не слід бути членами будь-якого таємного товариства чи організації, пов'язаних із масонством.
English
Повернутися на стартову українську сторінку
Хто такі масони і в що вони вірять?