Запитання
Чи слід християнину бути присутнім на весіллі геїв?
Відповідь
По-перше, декілька слів підбадьорення: якщо ви входите в коло тих, кого гей-пара запросила би на своє весілля, значить, ви щось робите правильно. Коли Ісус служив, навколо Нього збиралися збирачі податків і грішники, до яких суспільство ставилося з презирством (Матвія 9:10; Луки 15:1). Він був для них другом.
Окрім того, жоден гріх не перевершує будь-який інший. Кожний гріх ображає Бога. Гомосексуалізм – лише один із багатьох гріхів, перелічених у 1 Коринтянам 6:9-10, які утримують людину від Божого Царства. Всі ми грішимо та позбавлені Божої слави (Римлянам 3:23). Лише через Ісуса Христа ми можемо врятуватися від вічних наслідків гріха. (Див. статтю «Що означає те, що Ісус спасає?».)
Дехто стверджує, що християнин не має соромитися відвідувати гей-весілля і що присутність на такому весіллі необов’язково означає підтримку гомосексуального способу життя. Вони радше розглядають це як вияв любові Христа до друзів. Присутність на весільній церемонії – це вияв любові та приязні до людини, а не до способу життя або духовного вибору. Ми без вагань підтримуємо друзів і близьких, які борються з іншими гріхами. Вияв підтримки та безумовної любові може відкрити двері можливостей у майбутньому.
Проблема в тому, що гей-весілля – це свято двох людей, що ведуть спосіб життя, який Бог оголошує аморальним і неприродним (Римлянам 1:26-27). «Шлюб у всіх нехай буде у великій пошані...» (Євреям 13:4; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства), проте одностатеве весілля безчестить шлюб, спотворюючи його значення. На відміну від весілля людей, які сповідують іншу релігію, одностатеві весілля не вважаються шлюбом згідно з Божим визначенням. Шлюб між чоловіком-нехристиянином і жінкою-нехристиянкою все ще є шлюбом для Нього. Це все ще є втіленням відносин «одного тіла», які Він запланував (Буття 2:24). Навіть шлюби між віруючими та невіруючими є дійсними шлюбами (1 Коринтянам 7:14), хоча Бог велить віруючим уникати таких стосунків (2 Коринтянам 6:14).
Гей-шлюб не є шлюбом в Божих очах. Він установив, що шлюб укладатиметься між чоловіком і жінкою на все життя; укладати цей святий та благословенний союз і пов’язувати його з чимось, що Бог оголошує нечестивим, є кричущим порушенням. Як ми можемо просити Його благословення на союз, який Він оголошує неприродним?
Припустімо, що християнин може бути присутнім на гей-весіллі та якимось чином чітко повідомити, що він підтримує тільки людей, які вступають у шлюб, а не їхній спосіб життя. Люди, яких він підтримує, однаково проводять захід, присвячений їхній аморальності. Неможливо оминути той факт, що весільна церемонія геїв – це свято гріха. Ми підтримуємо друга, що страждає від алкоголізму, допомагаючи йому стримуватися від алкоголю, а не ходячи з ним у бар. Ми підтримуємо друга, залежного від порнографії, роблячи його відповідальним і надаючи допомогу, а не просячи навести лад зі своєю колекцію журналів або звільнити місце на жорсткому диску комп’ютера. Так само ми підтримуємо друга-гомосексуаліста, допомагаючи йому відмовитися від його способу життя, а не будучи гостем на святі гомосексуалізму. Ми не допомагаємо нашим друзям по-справжньому, відвідуючи захід, на якому аплодують їхньому гріху.
Демонструвати свою любов до друга – це чудово. Це добре – шукати можливості свідчити та виявляти доброту і любов до наших друзів-геїв. Однак такі мотиви є хибними, коли йдеться про відвідування гей-весілля. Нашою метою ніколи не було відштовхнути друзів від Христа, проте християни зобов’язані відстоювати праведність, навіть якщо це призводить до болю, розлуки або ненависті (Луки 12:51-53; Івана 15:18). Якщо ми запрошені на весілля геїв, то, на наше переконання, віруючі в Ісуса Христа мають із повагою відмовитися.
Але це наше переконання. Про весілля геїв прямо нічого не сказано в Біблії. У Божому Слові безперечно немає – «ти повинен» або «ти не повинен» – щодо участі в гей-весіллі. Ґрунтуючись на перелічених вище причинах і принципах, ми не можемо уявити собі сценарію, за яким відвідування гей-весілля було би правильним рішенням. Якщо після тривалої молитви, вивчення Божого Слова, роздумів та обговорень ви дійдете іншого переконання, то ми не станемо піддавати сумніву вашу віру або відданість Христові.
English
Повернутися на стартову українську сторінку
Чи слід християнину бути присутнім на весіллі геїв?