Запитання
Що таке Ґоґ і Маґоґ?
Відповідь
Згідно з історичними відомостями, Маґоґ був онуком Ноя (Буття 10:2). Його нащадки оселилися на північ від Ізраїлю, ймовірно, в Європі та північній Азії (Єзекіїля 38:15). Згодом Маґоґом стала називатися місцевість, де вони оселилися. Вони описані як досвідчені воїни (Єзекіїля 38:15; 39:3-9). Ґоґ – це ім'я майбутнього лідера землі Маґоґа, який поведе за собою армію проти Ізраїлю. Господь провіщає загибель Ґоґа: «Сину людський, зверни своє обличчя до Ґоґа, краю Маґоґа ... і пророкуй на нього» (Єзекіїля 38:2).
Ґоґ та Маґоґ згадуються в Єзекіїля 38-39 та Об'явленні 20:7-8. Хоча в цих двох уривках зазначені ті ж імена, ретельне дослідження Святого Письма показує, що вони не стосуються одних і тих же людей та подій. У пророцтві Єзекіїля Ґоґ є провідником великої армії, яка нападе на Ізраїль. Він названий князем «Рошу, Мешеху та Тувалу» (Єзекіїля 38:2). Битва з Ґоґом і Маґоґом, описана Єзекіїлем, відбудеться в період Скорботи, ймовірно, у перші три з половиною роки. Найбільшим доказом на користь такого переконання є те, що напад відбудеться неочікувано, коли Ізраїль житиме в мирі (Єзекіїля 38:8, 11). Зараз Ізраїль безперечно не перебуває в мирі, і немислимо, щоб він не був готовий до нападу, якщо лише не відбудеться якась значна подія. Під час дії завіту з антихристом на початку 70-го тижня (семирічний період Скорботи – Даниїла 9:27), Ізраїль насправді житиме в мирі. Можливо, битва відбудеться ближче до середини цього семирічного періоду. Згідно з пророцтвом, Сам Бог переможе Ґоґа на горах Ізраїлю. Людські втрати будуть настільки значними, що потрібно буде сім місяців, аби поховати всіх убитих (Єзекіїля 39:11-12).
Про Ґоґа й Маґоґа знову згадується в Об'явленні 20:7-8. Це – інша битва, але повторення цих імен вказує на те, що історія повториться. Те ж повстання проти Бога, описане в Єзекіїля 38-39, відбудеться знову.
Книга Об'явлення посилається на пророцтво Єзекіїля про Маґоґа, щоб описати остаточне настання останнього часу для народу Ізраїлю (Об'явлення 20:8-9). У цій битві всі Божі вороги будуть знищені, і сатана буде вкинений у вогняне озеро (20:10).
Нижче наведені деякі очевидні причини того, чому тексти Єзекіїля 38-39 та Об'явлення 20:7-8 стосуються різних людей і різних битв:
1. У битві з Єзекіїля війська йдуть здебільшого з півночі та включають лише декілька народів землі (Єзекіїля 38:6, 15; 39:2). У битві з Об'явлення будуть задіяні всі народи, тому армії наступатимуть з усіх боків, а не лише з півночі.
2. У контексті пророцтва Єзекіїля сатана не згадується. В Об'явленні 20:7 контекст чітко вказує на роль сатани як головного підбурювача битви наприкінці тисячоліття.
3. В Єзекіїля 39:11-12 сказано, що мертвих ховатимуть протягом семи місяців. У цьому не було би потреби, якби ця битва була такою ж, як описується в Об'явленні 20:8-9, оскільки відразу після цього написано про великий білий престол (20:11-15), руйнування існуючих неба й землі та заміна на нове небо і землю (Об'явлення 21:1). Очевидно – якщо битва відбудеться на початку періоду Скорботи, то ховати мертвих буде необхідно, бо земля Ізраїлю буде зайнята ще 1000 років, упродовж тисячолітнього царства (Об'явлення 20:4-6).
4. Битва, описана Єзекіїлем, використовується Богом для навернення Ізраїлю до Себе (Єзекіїля 39:21-29). В Об'явленні ж сказано, що Ізраїль буде вірний Йому протягом 1000 років. Ті, хто повстане проти Господа в Об'явлення 20:7-10, будуть знищені без можливості покаятися.
English
Що таке Ґоґ і Маґоґ?