Запитання
Що таке інклюзивне євангеліє?
Відповідь
Інклюзивне євангеліє – це просто стара єресь універсалізму, що отримала нову назву. Універсалізм є переконанням, що всі люди в остаточному підсумку будуть спасенні та потраплять на небеса. Інклюзивне євангеліє, згідно з вченням Карлтона Пірсона та інших, містить ряд хибних переконань:
1. Смерть і воскресіння Ісуса Христа забезпечили всьому людству можливість насолоджуватися вічним життям на небесах без необхідності покаяння.
2. Спасіння є безумовним і навіть не вимагає віри в Ісуса Христа як Викупителя від провини гріха людства.
3. Усім людям приготоване життя на небесах незалежно від того, усвідомлюють вони це, чи ні.
4. Усе людство потрапить на небо, незалежно від релігійної приналежності.
5. Лише ті, хто навмисно та свідомо відкидає Божу благодать – після того, як «вкусили її плід», – проведуть вічність окремо від Нього.
Інклюзивне євангеліє суперечить чіткому вченню Ісуса та Біблії. В Євангелії від Івана Христос заявляє, що єдиний шлях до спасіння – це через Нього (Івана 14:6). Бог послав Свого Сина у світ, аби забезпечити спасіння грішному людству, але воно доступне лише тим, хто повірить у Нього як Божу «плату» за їхні гріхи (Івана 3:16). Апостоли повторювали цю звістку (Ефесянам 2:8-9; 1 Петра 1:8-9; 1 Івана 5:13). Віра в Ісуса Христа означає, що більше не потрібно намагатися досягати спасіння за допомогою діл, вірячи замість цього, що подвигу на хресті було достатньо.
Разом із вірою йде покаяння. Покаяння є усвідомленням свого гріха та потреби у спасінні вірою через Христа (Дії 2:38). Акт покаяння полягає в тому, що ми визнаємо, що перед Богом ми – грішники, нездатні заслужити спасіння. Тому ми каємось у своїх гріхах (грецьке слово, перекладене, як «покаятись», буквально означає «передумати») – ми відвертаємося від них і з вірою прагнемо до Христа.
Ісус пропонує спасіння всім, хто готовий покаятись і повірити в Нього (Івана 3:16). Однак Він Сам сказав, що повірить не кожен (Матвія 7:13-14; Івана 3:19). Нікому не подобається думка, що люблячий і милостивий Бог може відправити людей у пекло, але саме цьому навчає Біблія. Ісус каже, що в останній час Син Людський розділить усі народи, як вівчар відділяє овець від козлів. Вівці (що символізують тих, кому забезпечене спасіння через віру у Христа) увійдуть до Його Царства. Козли (ті, хто відкинув спасіння, пропоноване Ісусом) потраплять у пекло, описане, як вічний огонь (Матвія 25:31-46).
Інклюзивне євангеліє у багатьох аспектах суперечить Святому Письму, проте, замість того, щоб приводити своє мислення у відповідність до його чіткого вчення, дехто змінює біблійні слова та поширює оману.
Нижче наведені деякі додаткові аргументи проти інклюзивного євангелія:
1. Якщо віра та покаяння не потрібні для отримання дару спасіння, то чому Новий Завіт сповнений закликів до покаяння та віри в Ісуса?
2. Якщо спасіння не вимагає віри у здійснений Христом подвиг на хресті, то чому Він зазнав такої принизливої та болісної смерті? Бог міг би просто подарувати всім «небесне прощення».
3. Якщо всі потраплять на небеса, незалежно від того, усвідомлюють вони це чи ні, то як бути зі свободою вибору? Чи буде атеїст, що прожив усе життя, відкидаючи Бога, Ісуса, Біблію та християнство, насильно забраний на небо? Виходить, що інклюзивне євангеліє навчає, що небо буде сповнене людьми, які не обов'язково бажали там опинитися.
4. Як можуть усі люди потрапити на небеса незалежно від релігійної приналежності, якщо багато релігій містять суперечливі вчення? Наприклад, як щодо людей, які мають протилежні погляди на загробне життя, наприклад, реінкарнація (перевтілення) та аннігіляціонізм (переконання в тому, що в момент смерті ми перестаємо існувати)?
5. Нарешті, якщо ті, хто відкрито відкидає Божу благодать, не потраплять на небеса, то це навряд чи можна назвати інклюзивним євангелієм, адже воно таки когось виключає.
Апостол Павло сказав, що звістка Євангелія – це «смертельна запашність на смерть» (2 Коринтянам 2:16). Він мав на увазі, що для багатьох євангельська звістка є образливою. Вона повідомляє людям правду про їхні гріхи та безнадійне становище без Христа. Вона відкриває, що вони нічого не можуть зробити, аби подолати прірву між ними та Богом. Протягом століть багато хто намагався (навіть з добрих намірів) пом'якшити звістку Євангелія заради приваблення до церкви більшої кількості людей. На перший погляд це може видатися розумним, але зрештою все це призводить до того, що люди отримують хибне відчуття безпеки. Павло сказав, що ті, хто проповідує євангеліє, яке відрізняється від того, що проповідував він, мають бути прокляті (Галатам 1:8). Це доволі гострі слова, але якщо ти розумієш важливість євангельського послання, то також усвідомлюєш, наскільки важливо сприймати його правильно. Хибне євангеліє нікого не рятує. Воно призводить лише до того, що ще більше людей приречені на пекло, і гарантує ще тяжчий осуд для тих, хто поширює таку оману, як інклюзивне євангеліє.
English
Повернутися на стартову українську сторінку
Що таке інклюзивне євангеліє?