settings icon
share icon
Запитання

Яким чином вічність у пеклі може бути справедливим покаранням за гріх?

Відповідь


Це питання хвилює багатьох людей, які мають недостатнє розуміння трьох моментів: сутності Бога, сутності людини та сутності гріха. Божа сутність є складною для нашого розуміння – обмежених і грішних людських істот. Ми воліємо вважати Бога доброю, милосердною Істотою, чия любов до нас перевищує та перекриває всі Його інші якості. Звичайно, Бог – люблячий, добрий і милосердний, але Він, понад усе, – святий і праведний Бог. Він настільки святий, що не може прийняти гріх. Він – Бог, Чий гнів палає проти зіпсованих і неслухняних людей (Ісаї 5:25; Осії 8:5; Захарії 10:3). Він – не просто люблячий Бог, Він Сам є любов’ю! Але Біблія також говорить нам, що Він ненавидить усі види гріха (Притчі 6:16–19). І хоча Він – милосердний, Його милосердю є межа. «Шукайте Бога і, коли Його знайдете, закличте! А при Його наближенні до вас, хай безбожний залишить свої дороги і беззаконна людина свої ради і нехай повернеться до Господа, і буде помилувана, бо Він щедро простить ваші гріхи» (Ісаї 55:6–7, тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Людство зіпсоване гріхом, і цей гріх завжди спрямований проти Бога. Коли Давид згрішив, здійснивши перелюб з Вірсавією та вбивши Урію, він звернувся до Бога з незвичайною молитвою: «Проти Тебе єдиного я згрішив і вчинив негідне перед Тобою» (Псалом 50:6). Як він міг стверджувати, що згрішив лише проти Бога, скоївши гріх проти Вірсавії та Урії? Давид усвідомлював, що весь гріх у кінцевому результаті спрямований проти Бога. Бог – вічна й нескінченна Істота (Псалом 89:3). Таким чином, весь гріх вимагає вічного та нескінченного покарання. Хоча, згідно з нашою обмеженою логікою, наш гріх є обмежений часом, для Бога – непідвладного часові – гріх, який Він так ненавидить, триває безперестанку. Наш гріх є вічним для Нього і має бути покараний навіки, щоб задовольнити Його святу справедливість.

Ніхто не здатний усвідомити це краще, ніж той, хто перебуває в пеклі. Прикладом цього твердження є історія про багатія і Лазаря. Обидва померли, але багач потрапив у пекло, в той час як Лазар відправився до Раю (Луки 16). Звичайно, багатій знав, що його гріхи були скоєні лише під час його відносно короткого життя. Але – що цікаво – він жодного разу не сказав: «Чому я опинився тут?». Це питання ніколи не задається в пеклі. Він не говорив: «Чи насправді я заслужив цього? Чи не занадто суворе це покарання?». Він лише попросив, щоб когось відправили до його братів, які залишилися живими, і попередили про його долю.

Як і багатій, кожен грішник у пеклі цілковито усвідомлює, що його перебування там заслужене. Кожний грішник має повне розуміння, яке в пеклі перетворюється на його власну муку. Ось досвід мук у пеклі – цілковите усвідомлення власних гріхів із безперервними докорами сумління, без зупинки навіть на мить. Вина гріха веде до сорому та нескінченної ненависті до себе. Багач знав, що вічне покарання за життя в гріху виправдане та заслужене. Тому він не протестував і не піддавав сумніву свій вирок.

Реалії вічного прокляття, вічного пекла та вічного покарання жахають. Але це насправді добре, що ми маємо чого боятися. Хоча такі слова можуть звучати жорстоко, проте є хороші новини. Бог любить нас (Івана 3:16) і бажає, щоб ми уникли пекла (2 Петра 3:9). Але через те, що Бог також є справедливим і праведним, Він не може дозволити нашому гріху залишатися безкарним. Хтось повинен заплатити за нього. Зі Своєї великої милості та любові Бог сам заплатив за наш гріх. Він відправив Свого Сина Ісуса Христа понести покарання за наші гріхи, померти на хресті замість нас. Смерть Ісуса була нескінченною смертю, оскільки Він був нескінченною Боголюдиною, яка сплатила наш нескінченний борг гріха, щоби нам не довелося розплачуватися за нього в пеклі протягом вічності (2 Коринтянам 5:21). Якщо ми сповідаємо свій гріх і покладаємо віру на Христа, просячи в Бога прощення, основаного на жертві Його Сина, ми будемо спасенні, прощені, очищені й отримаємо надію на вічну оселю на небесах. Бог так сильно полюбив нас, що забезпечив можливість нашого спасіння, але, якщо ми відкинемо Його дар вічного життя, то постанемо перед вічними наслідками цього рішення. English



Повернутися на стартову українську сторінку

Яким чином вічність у пеклі може бути справедливим покаранням за гріх?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries