settings icon
share icon
Запитання

Чи повинні християни виконувати державні закони?

Відповідь


У Посланні до Римлян 13:1-7 записано: «Кожна людина нехай кориться вищій владі, бо нема влади, яка не була б від Бога, а чинні влади встановлені Богом. Хто противиться владі, противиться Божій постанові; хто противиться – накликає на себе осуд. Правителі страшні не для добрих діл, а для злих. Хочеш не боятися влади? Роби добро – і матимеш від неї похвалу. Правитель – Божий слуга, він тобі на добро. А якщо зло робиш, бійся, бо не даремно він носить меч. Він є Божим слугою, що відплачує покаранням тому, хто чинить зло. Йому треба коритися не тільки з огляду на його гнів, а й заради власної совісті. Тому ви й податки платите, – бо вони слуги Божі, що саме за цим і стежать. Віддавайте всім належне: кому податок – податок, кому мито – мито, кому страх – страх, кому пошану – пошану».

Цей текст дає цілком очевидну відповідь на наше запитання. Ми зобов’язані підкорятися державній владі, яку Бог поставив над нами. Бог заснував уряд для встановлення порядку, покарання зла й укріплення справедливості (Буття 9:6; 1 Коринтянам 14:33; Римлянам 12:8). Ми зобов’язані підкорятися владі у всьому – сплачувати податки, слідувати правилам і законам, демонструвати повагу тощо. Якщо ми цього не робимо, то в кінцевому результаті проявляємо неповагу до Бога, адже Він – Той, хто поставив владу над нами. Коли апостол Павло писав Послання до Римлян, він перебував у римській в’язниці під час правління Нерона, можливо, найжорстокішого зі всіх римських імператорів. Незважаючи на це, Павло визнавав владу, що стояла над ним. Як же ми можемо чинити інакше?

Наступне запитання: «Чи існують виключення, коли християнин може порушити закон?». Відповідь на це запитання можна знайти у книзі Дії Апостолів 5:27-29: «Привівши, вони поставили їх у синедріоні. І первосвященик запитав їх, кажучи: Чи не з погрозою заборонили ми вам навчати в це Ім’я? А ви наповнили Єрусалим вашою наукою і хочете навести на нас кров цього Чоловіка? А Петро й апостоли у відповідь сказали: Потрібно слухатися більше Бога, ніж людей!». Виходячи з цього, ми можемо зробити висновок, що до тих пір, поки закон державний не суперечить Закону Божому, ми зобов’язані підкорюватися. Якщо ж державний закон суперечить Божественним вказівкам, ми не повинні слідувати йому, а дотримуватися Закону Божого. Тим не менше, навіть у цьому випадку ми повинні приймати існування державної влади над нами. Про це свідчить той факт, що Петро й Іван не протестували бичуванню, а раділи, що страждали за послух Богові (Дії 5:40-42).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи повинні християни виконувати державні закони?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries