settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про судові справи?

Відповідь


1 Коринтянам 6:1-8 чітко вказує віруючим не судитися між собою. Нездатність християн пробачати один одному і миритися у своїх незгодах демонструє духовну незрілість. Як у когось може виникнути бажання приєднатися до християн, якщо вони мають стільки ж проблем і настільки ж нездатні вирішувати їх? Тим не менше, існують деякі приклади, коли судовий розгляд може бути доречним. Якщо біблійна схема примирення була застосована (Матвія 18:15-17), але винна сторона продовжує чинити неправильно, то, в деяких випадках, звернення в суд може бути виправданим. Це слід робити тільки з молитвою про мудрість (Якова 1:5) і в консультуванні з духовними лідерами.

У 1 Коринтянам 6:4 сказано: «А ви, маючи життєві судові справи, настановляєте суддями тих, що нічого не значать у Церкві?». Хоча у контексті цього вірша йдеться про суперечки в Церкві, Павло має на увазі судову систему, згадуючи «життєві судові справи» стосовно звичайних речей. Апостол хотів сказати, що через життєві справи, що виходять ззовні церкви, і існує система судів. Він також зазначає, що церковні проблеми не повинні виноситися на суд, але мають вияснятися всередині Церкви.

Книга Дії Апостолів, розділ 21, вірш 26 і далі, говорить про арешт і безпідставне звинувачення Павла в тому, чого він ніколи не робив. Римляни схопили його, і, починаючи з 24-го вірша наступного розділу, ми читаємо: «Тож тисяцький звелів відвести його до казарми, наказавши бичуванням допитати його, щоб зрозуміти, з якої причини так кричали проти нього». Тоді апостол для захисту скористався римським законом і своїм громадянством. Немає нічого поганого у використанні судової системи, якщо це робиться з вірними мотивами і чистим серцем.

Далі, у 1 Коринтянам 6:7 проголошується: «Ганебним для вас є вже те, що маєте між собою судові справи. Чому краще не стерпіти кривди? Чому краще не зазнати втрати?». Павла хвилює те, яке свідчення подають віруючі, беручи участь у судових справах. Буде набагато краще залишитися обманутим або навіть ображеним, ніж відштовхувати людину ще далі від Христа, позиваючи її до суду. Що важливіше – юридичне протистояння чи протистояння за вічну душу людини?

Отже, чи слід християнам позиватися в суді один проти одного з церковних справ? Ні, у жодному разі! Чи повинні християни подавати в суд один на одного з громадянських питань? Якщо цього можна уникнути будь-якими методами, то ні. Чи можна християнам позиватися з нехристиянами з громадянських питань? Знову ж таки, якщо цього можна уникнути, то ні. Тим не менше, у деяких випадках, таких як захист власних прав (як у прикладі з апостолом Павлом), застосування юридичного захисту може бути виправданим.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про судові справи?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries