settings icon
share icon
Запитання

Чи живемо ми в останній час?

Відповідь


У певному розумінні люди жили в «останні дні» протягом багатьох століть. Апостол Петро називав свій час «останнім» (1 Петра 1:20; порівн. з Євреям 1:2), а Павло говорить про церкву як про тих, що дожили до «кінця віку» (1 Коринтянам 10:11). Саме в цей період прийшло Слово (Івана 1:14), було забезпечене наше спасіння (Євреям 9:26) та злитий Святий Дух (Дії 2:16-18). Ми живемо у завершальну епоху перед тим, як Бог судитиме світ.

Але, зазвичай, коли люди говорять про «останні дні» або «останній час», вони мають на увазі період, який передує та включає в себе період Скорботи, коли відбуватимуться апокаліптичні події, описані в книзі Об'явлення. Тож чи почався період Скорботи? На момент написання цієї відповіді – ні; Церква не була підхоплена, і скорбота ще не почалася. Чи живемо ми в дні, що передують підхопленню та скорботі? Можливо. Біблія провіщає про багато подій, які відбудуться в останній час. Ці події можна класифікувати як природні, духовні, соціальні, технологічні та політичні. Хоча ми можемо безпосередньо не спостерігати ці події, проте бачимо їхні провісники. Як невеликі поштовхи зазвичай передують більш сильному землетрусу, так і сучасний світ може демонструвати «попередні поштовхи» перед тим, що відбудеться далі.

У Луки 21:11 перелічені деякі природні явища, що матимуть місце перед Другим приходом Ісуса: «І будуть землетруси великі та голод, та помір місцями, і страшні та великі ознаки на небі». Звичайно, цей грішний світ бачив безліч землетрусів та інших лих, але пророцтво Христа полягає в тому, що ці події посилюватимуться в міру наближення до кінця. За 13 років, у період з 1991 до 2004 рр., лише Сполучені Штати пережили 5 найруйнівніших ураганів за всю свою історію, 3 з 4 найсильніших торнадо та 9 з 10 найбільших стихійних лих, згідно з визначенням FEMA (Федерального агентства США з управління надзвичайними ситуаціями). Нещодавно вони пережили ураган Сенді, який деякі спеціалісти назвали «ідеальним штормом». Щодо великих ознак на небі, то 2013 р. челябінський метеорит вибухнув над Росією та виникла потужна ударна хвиля, через яку постраждали близько 1500 людей. Усі ці події можуть бути підготовкою до кінця – «терпіннями породільними», як їх називав Ісус (Матвія 24:8).

У Біблії описані як позитивні, так і негативні духовні ознаки. У 2 Тимофію 4:3-4 ми читаємо, що в останні часи багато людей слухатимуть неправдивих учителів. Зараз ми спостерігаємо посилення впливу культів, єресі, обману та окультизму, багато людей стають послідовниками течії нью-ейдж та язичницьких релігій. З позитивного боку, в Йоїла 3:1-2 міститься пророцтво про велике злиття Святого Духа. Це пророцтво справдилось у день П'ятидесятниці (Дії 2:16), і ми ще й досі бачимо його наслідки у відродженні та християнських рухах, керованих Духом, у всесвітній проповіді Євангелія та появі месіанського юдаїзму.

Поряд з ознаками в природній та духовній сферах, ми також бачимо і соціальні ознаки. Аморальність, що панує в сучасному суспільстві, є симптомом протистояння людства Богу. Аборти, гомосексуалізм, наркотики і розбещення дітей є доказами того, що «люди лихі та дурисвіти матимуть успіх у злому, зводячи й зведені бувши» (2 Тимофію 3:13). Зараз ми живемо в гедоністичному й матеріалістичному суспільстві. Люди люблять самих себе і роблять те, що вважають правильним для себе. Все це і багато іншого ми щодня спостерігаємо навколо себе (див. 2 Тимофію 3:1-4).

Виконання деяких пророцтв щодо останніх часів видавалося неможливим до появи сучасних технологій. Деякі з судів Об'явлення легше уявити в ядерну еру. В Об'явленні 13 антихрист контролює торгівлю, змушуючи людей приймати печать звіра, і, з огляду на сучасні досягнення в технології комп'ютерних чипів, інструменти, які використовуватиме звір, уже цілком можуть існувати.

Існують також і політичні ознаки. Відновлення Ізраїлю на його землі 1948 року саме по собі є вражаючим виконанням пророцтва, яке свідчить про те, що настає останній час. На початку 20-го століття ніхто й подумати не міг, що Ізраїль повернеться на свою землю, не кажучи вже про те, щоб зайняти Єрусалим. Це місто безумовно перебуває в центрі геополітики та протистоїть багатьом ворогам; книга Захарія 12:3 підтверджує це: «І буде в той день, Я зроблю Єрусалима за камінь тяжкий всім народам: усі, хто буде його порушати, будуть конче поранені, і зберуться на нього всі народи землі». В Євангелії від Матвія 24:6-7 провіщено, що перед кінцем світу «повстане народ на народ, і царство на царство». «Війни й воєнні чутки», безумовно, є характерними для нинішньої епохи.

Це лише деякі з ознак того, що ми наближаємося до останнього часу. Бог дав нам ці пророцтва, бо не бажає, щоб хтось загинув, і Він завжди посилає достатньо попереджень, перш ніж вилити Свій гнів (2 Петра 3:9).

Чи живемо ми в останній час? Підхоплення Церкви може відбутися будь-якої миті. Судний день, коли Бог обернеться проти гріха в цьому світі, наближається. До тих пір – час благодаті. В Євангелії від Івана 3:36 сказано: «Хто вірує в Сина, той має життя вічне, а хто не вірує в Сина не побачить життя, але гнів Божий перебуває на ньому». Ті, хто не визнає Ісуса Христа своїм Спасителем, наразяться на Господній гнів.

Добра звістка в тому, що ще не пізно обрати вічне життя. Усе, що потрібно, – це вірою прийняти Божий дар спасіння. Самостійно заробити благодать неможливо – Ісус викупив нас (Римлянам 3:24). Чи готові ви до повернення Господа? Або ж чи готові ви зазнати Його гніву?

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи живемо ми в останній час?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries