settings icon
share icon
Запитання

Чи можливо одружитися не з тою людиною?

Відповідь


Це питання можна розглядати з різних позицій. Твердження, що ми вступили у шлюб із «неправильною» людиною, може означати, що існує та єдина «правильна» людина, з якою ми мали вступити у шлюб. Якщо ми вступаємо в шлюб із «неправильною» людиною, то можемо боятися, що порушили Божий план щодо нашого життя. У нас також може виникнути спокуса «виправити» свою помилку таким шляхом, який не принесе слави Господу. Ми, безумовно, можемо зробити невірний вибір і не коритися Божому керівництву щодо того, з ким ми вступаємо в шлюб. Але беручи до уваги Його суверенітет, ми не можемо одружитися з «неправильною» людиною. У Бога є план щодо нашого життя, і Він може викупити наш неправильний вибір, обернувши його на добре (Римлянам 8:28). Коли ми вступаємо у шлюб, від нас очікується, що ми зробимо все можливе, аби цей шлюб приносив славу Богові. Незалежно від того, чи є конкретний партнер у шлюбі «правильним» вибором, чи ні, шлюб – це заповітні стосунки. Господь здатний перетворити навіть найгірші шлюби на стосунки, які приносять Йому славу.

Згідно з Біблією, християни мають прагнути одружуватися з іншими віруючими людьми, що поділяють таке ж прагнення слідувати за Ісусом Христом. Шлюб із невіруючими – не є варіантом для віруючих (2 Коринтянам 6:14). Отже, якщо вони одружуються з нехристиянами, то це насправді невірний вибір, який порушує Божу волю.

Існують й інші способи одружитися не з тою людиною. Наприклад, шлюб із жорстокою, незрілою, егоїстичною чи залежною людиною призведе до проблем. Шлюб із людиною, що не вилікувала свої пристрасті або живе в нерозкаяному гріху, також є нерозумним вибором.

З яких причин люди одружуються не з тою людиною? Дехто вступає в «отруйні» стосунки через помилкове переконання, що сила їхньої любові змінить жорстоку, незрілу, егоїстичну чи залежну людину. Хтось інший засліплений початковим потягом до партнера і не звертає уваги на проблеми в їхніх відносинах. Ще інші – обмануті маніпуляціями тих, хто видавався одним до шлюбу, а потім раптово змінив курс. Ще деякі інші випадки стосуються пар, які просто не готові до шлюбу. Вони недооцінюють жертву, необхідну для спільного життя з іншою людиною. Без сумніву, причини кожного шлюбу не з тою людиною є різними й унікальними для кожної пари.

Культура також відіграє роль у цій проблемі. Багато суспільств зображують шлюб як тимчасову домовленість, яка за бажанням може бути змінена або скасована. У деяких культурах вихід зі шлюбу не є серйозною справою, і таке ж ставлення в них і до вступу в нього. Занадто багато людей виголошують свої клятви без реального зобов’язання перед своїми подружжями або перед Богом. У багатьох місцях світу пропагується фантазія про те, що шлюб має відповідати всім нашим потребам, причому основний наголос ставиться на задоволенні власних потреб, а не потреб подружжя. За загальноприйнятою позицією, коли шлюб стикається з випробуваннями або коли хтось із подружжя вважає, що його потреби не задовольняються, то парі просто слід розлучитись – і закони в багатьох країнах роблять розлучення доволі простою процедурою. Замість того, щоб вирішувати свої проблеми, багато пар доходять висновку, що вже не люблять одне одного, й розривають шлюб.

Якщо людина усвідомлює, що одружилася не з тою людиною, що ж їй робити? По-перше, якщо віруюча людина навмисне не дотримувалася Божих вказівок у 2 Коринтянам 6:14, то необхідно почати з визнання цього гріха перед Ним. Потім прощений грішник має прагнути отримати максимальну користь із ситуації, що склалася, та зцілити відносини (див. 1 Коринтянам 7:12-14; Ефесянам 5:21-33). Якщо ситуація становить небезпеку або для когось із подружжя, або для дітей, то розлучення є виправданим. Також важливо звернутися за благочестивою порадою до пастора чи сімейного консультанта. Хоча Біблія і допускає розлучення за певних обставин, воно ніколи не має розглядатись як першочерговий варіант. Для Господа немає нічого неможливого (Луки 1:37), і Він може створити славне з попелу (Ісаї 61:3). Християни, що зробили невірний вибір щодо партнера у шлюбі, зможуть переконатися, що Бог бажає перетворити поганий шлюб на хороший (див. 1 Петра 3:1-2). Його сила може зробити з «неправильної» людини «правильну».

Як можна уникнути шлюбу не з тою людиною? Часто цитований вислів Бенджаміна Франкліна – «перед одруженням тримай очі широко розплющеними, а після – напівзаплющеними» – це хороша порада (Альманах бідного Річарда, червень 1738 р.). Ще кориснішим є пошук найперше Божого Царства та Його праведності (Матвія 6:33). Дехто шукає спочатку шлюбного партнера, і праведність відступає на другий план. Самотнім людям слід зосередитися на тому, щоб стати такими, якими Господь бажає, щоб вони були, і присвятити себе стосункам тільки з тими, хто також є сильними, зростаючими християнами. Щоб уникнути помилок, необхідно слухати Слово (Луки 11:28), звертатися за благочестивими порадами, молитися про мудрість (Якова 1:5) і бути чесними перед Богом та іншими людьми.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи можливо одружитися не з тою людиною?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries