settings icon
share icon
Запитання

Чи слід сприймати чудеса в Біблії буквально?

Відповідь


Так, чудеса в Біблії слід сприймати буквально. Усе Святе Письмо слід сприймати буквально, за винятком тих частин, які явно є символічними. Приклад символізму – Псалом 16:8. Ми не є буквально зіницями Божих очей, як і Бог не має буквальних крил. Але чудеса не є символічними подіями – це реальні події, які відбувалися насправді. Кожне з чудес у Біблії мало якусь мету та реалізувало те, що неможливо було досягнути іншим шляхом.

Найпершим і найвагомішим з усіх чудес було творіння. Бог створив усе з нічого, і кожне наступне чудо підтверджувало Його неймовірну силу. Книга Вихід сповнена дивовижних подій, які Бог використав, аби домогтися виконання Своєї волі. Єгипетські пошесті, починаючи з перетворення води Нілу на кров (Вихід 7:17) і закінчуючи смертю первістків (12:12), були буквальними подіями, внаслідок яких фараон був змушений відпустити ізраїльтян з рабства. Якщо пошестей насправді не було, то чому єгипетський правитель відпустив єврейський народ? І якщо не було смерті первістків, тоді Бог не проходив через Єгипет тієї ночі й жодних причин для ізраїльтян малювали одвірки кров’ю не було. Якби це справді було так, то передвістя пролитої крові Ісуса на хресті було б недійсним, що, у свою чергу, ставить під сумнів розп’яття. Як тільки ми починаємо сумніватися в реальності якого-небудь чуда, то стикаємося з необхідністю ігнорувати все, що, як каже Біблія, сталося в результаті цього чуда, а це, врешті-решт, ставить під сумнів усе Святе Письмо.

Одним із найвідоміших старозавітних чудес є розділення Червоного моря (Вихід 14), під час якого фараон і велика частина його війська потонули. Якщо цей випадок є символічним, то як ми можемо довіряти решті цієї історії? Чи покинули ізраїльтяни Єгипет насправді? Чи справді війська фараона переслідували їх, і якщо так, то як ізраїльтянам вдалося втекти? Псалом 77 є одним із багатьох текстів, де Бог нагадує ізраїльтянам про вчинені Ним чудеса під час звільнення їх з єгипетського рабства. Завдяки цим чудесам навколишні народи дізналися про Бога Яхве і про те, що Він – єдиний істинний Бог (Ісуса Навина 2:10). Їхні язичницькі ідоли з дерева й каменю не були здатні на такі чудеса.

У Новому Завіті Ісус творив численні чудеса, починаючи з весілля в Кані Галілейській, де Він перетворив воду на вино (Івана 2:1-10). Напевне, Його найвидатнішим чудом було воскресіння Лазаря через чотири дні після смерті (Івана 11). Усі чудеса, які Христос творив, мали довести, що Він насправді був Божим Сином. Коли Він заспокоїв бурю в Євангелії від Матвія 8, навіть учні здивувалися: «Хто Він такий, що й вітри, і море Йому підкоряються?» (в. 27; тут і далі – переклад Українського Біблійного Товариства). Якщо чудеса Ісуса не були реальними, тоді євангельські описи зцілення Ісуса є просто цікавими історіями, і ті люди продовжували страждати від своїх недугів, що ставить під сумнів Його співчуття (Матвія 14:14; 10:34; Марка 1:41). Якщо Він насправді не нагодував тисячі людей декількома хлібами й рибинами, тоді ці люди залишилися голодними, і слова Ісуса – «ви шукаєте Мене не тому, що побачили чудеса, але тому, що їли хліб і наситилися» (Івана 6:26) – взагалі не мають жодного змісту. Але Ісус зціляв, Він дійсно нагодував тисячі, Він перетворив воду на вино та воскресив Лазаря з мертвих. Івана 2:23 говорить нам, що багато хто повірив у Нього, побачивши Його чудеса.

Усі чудеса мали мету – довести, що Бог несхожий ні на кого іншого, що Він має цілковитий контроль над творінням, і якщо Він може творити всі ці чудеса, то ніщо в нашому житті не буде занадто складним для Нього. Він хоче, аби ми довіряли Йому й знали, що Він може творити чудеса в нашому житті також. Якщо чудеса не відбувалися, то як ми можемо довіряти будь-чому, що говорить нам Біблія? Як ми можемо вірити Благій звістці з Біблії про вічне життя у Христі? Коли ми починаємо сумніватися в будь-якому уривку зі Святого Письма, усе воно підпадає під підозру, і ми відкриваємо двері для обману й спотворень сатани, тому що він прагне знищити нашу віру (1 Петра 5:8). Біблію слід читати й розуміти буквально, що стосується і згадок про чудеса.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи слід сприймати чудеса в Біблії буквально?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries