Запитання
Що Біблія каже про поводження з грошима у шлюбі?
Відповідь
Біблія конкретно не говорить про поводження з грошима у шлюбі, але принципи, що стосуються динаміки відносин між чоловіком і дружиною, торкаються всіх аспектів шлюбу. Інакше кажучи, вказівки, викладені Господом в Ефесянам 5:22-33 і Колосянам 3:18-19, регулюють усі питання стосунків у шлюбі. Це означає, що духовна рівновага сімейних стосунків у всіх аспектах безпосередньо залежить від особистого зв’язку кожного з подружжя із Богом. У будь-яких відносинах може бути співучасть як у благословенні, так і в стражданнях, і це залежить від вибору кожного з подружжя жити в покорі Господу.
Партнери у шлюбі приносять у нього сильні та слабкі сторони. Формування цих індивідуальних характеристик в ефективні стосунки – це питання розуміння Божого порядку і дару благодаті. Фінансові рішення, що впливають на успіх сім’ї, є спільною відповідальністю. Яким би не було джерело Божого забезпечення – результатом праці чоловіка, праці дружини або їх обох, накопичене майно є відповідальністю подружжя, об’єднаного в «команду». Важливий принцип щодо фінансових рішень – усе робити «на славу Божу» (1 Коринтянам 10:31; Римлянам 14:8; Колосянам 3:23-24).
Водночас у союзі двох людей, які перебувають у Христі, присутнє розуміння того, що чоловік має вищу владу. Він відповідає перед Богом за керівництво і навчання своєї родини, тоді як відповідальність його дружини – підкорятися йому та бути його помічницею. Щодо грошей у шлюбі це може означати, що чоловік одноосібно контролює фінанси, сплачує рахунки та стежить за заощадженнями сім’ї, інвестиціями, а також благодійністю, одночасно консультуючись із дружиною та вітаючи її внесок у фінансові рішення. Чоловік також може делегувати цю функцію своїй дружині, особливо якщо їй це подобається, краще даються деталі фінансових питань і вона може взяти на себе фінансові аспекти «сімейної справи». Проте чоловік все одно несе відповідальність за контроль над процесом. Зрештою пара, яка разом вирішує фінансові питання, зазвичай має хорошу комунікацію та взаємну повагу.
Щодо поводження з грошима у шлюбі ми також маємо такі принципи, як, наприклад, у Луки 6:38, – чим радісніше ми віддаємо, тим більшим буде благословення. Це означає, що існує зв’язок між пожертвуваннями, які ми робимо, як для Господа, і благословенням, яке ми отримуємо взамін – як духовним, так і фінансовим. Ми не зможемо «пережертвувати» Бога. Чим більше ми будемо вірні у віддяці Йому, тим більше виявлятимемо, що залишок примножується і що його насправді більше ніж достатньо.
English
Що Біблія каже про поводження з грошима у шлюбі?