settings icon
share icon
Запитання

Які є імена і титули Ісуса Христа?

Відповідь


У Біблії ми знаходимо близько 200 імен і титулів Христа. Нижче наведені деякі з найбільш відомих, вони впорядковані у три розділи згідно з тим, що вони відображають стосовно природи Христа, Його положення у Трійці та діяльності на землі заради нас.

Природа Христа
Наріжний камінь (Ефесянам 2:20) – Ісус є наріжним каменем будівлі, якою є Його Церква. Він скріплює разом юдеїв та язичників, чоловіків та жінок, усіх святих будь-якого віку і з будь-яких місць в одну структуру, побудовану на спільній для всіх вірі в Нього.

Первородний усього творіння (Колосянам 1:15) – не перший, що був створений Богом, як дехто неправильно стверджує, бо вірш 16 говорить, що все було створене через Христа і для Нього. Значення цього імені швидше полягає в тому, що Христос володіє пріоритетом первістка над усім; що Він займає найвищий ранг у всесвіті; Він – вище за всіх інших; Він очолює все.

Голова Церкви (Ефесянам 1:22; 4:15; 5:23) – Ісус Христос, а не владика або папа, є єдиним найвищим верховним правителем Церкви – тих, за кого Він помер і хто повірив у Нього для спасіння.

Святий (Дії 3:14; Псалом 15:10) – Христос є святий, і в божественній, і в людській природі, Він є джерелом святості для Своїх людей. Завдяки Його смерті ми стали святими й чистими перед Богом.

Суддя (Дії 10:42; 2 Тимофію 4:8) – Господь Ісус був призначений Богом, щоб судити світ і розподіляти плоди вічності.

Цар царів і Володар володарів (1 Тимофію 6:15; Об’явлення 19:16) – Ісус має владу над усіма владиками на землі, над усіма царями та правителями, і ніхто не може перешкодити виконанню Його цілей. Він керує всім згідно зі Своєю волею.

Світло для світу (Івана 8:12) – Ісус прийшов у світ, затьмарений гріхом, щоб освітити життя світлом істини через Своє служіння та слова. Тим, хто вірить у Нього, Він відкриває очі й дозволяє ходити у світлі.

Володар миру (Ісаї 9:6) – Ісус не прийшов, аби принести світові процвітання, а для встрановлення миру між Богом і людиною, що були розлучені гріхом. Він помер, аби примирити грішників зі святим Богом.

Син Божий (Луки 1:35; Івана 1:49) – «Єдинородний від Отця» (Івана 1:14). Використовується 42 рази в Новому Завіті, утверджуючи божественність Христа.

Син Людський (Івана 5:27) – на відміну від «Син Божий», ця фраза підтверджує людську природу Христа, що співіснує з Його божественністю.

Слово (Івана 1:1; 1 Івана 5:7-8) – друга Особа Трійці. Слово було сказано – і було зроблено, Воно створило все з нічого під час творіння, було на початку в Бога Отця та було Богом, і через Нього все постало.

Боже Слово (Об’явлення 19:12-13) – ім’я, дане Христові, – невідоме нікому крім Нього. Воно вказує на таємницю Його божественності.

Слово життя (1 Івана 1:1) – Ісус не лише говорив слова, що ведуть до вічного життя, але, згідно з цим текстом, Він сам є Словом життя, тобто вічного життя радості й задоволення, яке Він забезпечує.

Положення у Трійці
Альфа й Омега (Об’явлення 1:8; 22:13) – Ісус назвав Себе початком і кінцем усього. Це вказує на те, що Він – істинний Бог. Таке твердження вічності може бути застосоване лише до Нього.

Емануїл (Матвія 1:23) – що буквально означає «з нами Бог». Матвій стверджував, що Христос, народжений у Вифлеємі, був Богом, Який прийшов на землю в подобі людини, щоб жити серед Свого народу.

Я Є (Івана 8:58; порівн. з Вихід 3:14) – коли Ісус назвав Себе цим титулом, юдеї спробували побити Його камінням за богохульство. Вони зрозуміли, що Він оголосив себе вічним Богом – незмінним Єговою Старого Завіту.

Господь для всіх (Дії 10:36) – Ісус є суверенним правителем над усім світом і всім, що в ньому, в усіх країнах, і зокрема над обраним Божим народом – язичниками та євреями.

Істинний Бог (1 Івана 5:20) – пряме затвердження того, що Ісус – це істинний Бог. Оскільки Біблія вчить, що є тільки один Бог, це описує Його як Особу Трійці.

Його діяльність на землі
Проводир і Вершитель віри (Євреям 12:2) – спасіння досягається через віру, що є Божим даром (Ефесянам 2:8-9), а Ісус є засновником нашої віри та її вершителем. Від початку й до кінця Він є джерелом і основою віри, що рятує нас.

Хліб життя (Івана 6:35, 48) – як хліб підтримує життя у фізичному плані, так і Ісус є хлібом, що дарує й підтримує вічне життя. Бог дав манну в пустелі, щоб нагодувати Свій народ, і Він послав Ісуса, щоб надати нам вічне життя через Його тіло, скалічене за нас.

Молодий (наречений) (Матвія 9:15) – зображує Христа як нареченого, а Церкву – як Його наречену, розкриваючи особливі відносини між ними. Ми пов’язані між собою завітом благодаті, який не може бути порушений.

Визволитель (Римлянам 11:26) – так само, як ізраїльтяни потребували того, щоби Бог звільнив їх від єгипетського рабства, так і Христос є нашим Визволителем з рабства гріха.

Пастир добрий (Івана 10:11, 14) – у біблійні часи хороший пастух був готовий ризикувати життям, щоб захистити своїх овець від хижаків. Ісус віддав життя за Своїх овець – Він піклується, виховує та живить нас.

Первосвященик (Євреям 2:17) – юдейські первосвященики заходили до храму раз на рік, щоб викупити гріхи людей. Господь Ісус раз і назавжди виконав цю місію для Свого народу на хресті.

Агнець Божий (Івана 1:29) – Божий Закон вимагав бездоганну жертву як плату за гріх. Ісус став Ягням, яке покірно пішло на заклання, показуючи Своє терпіння у стражданнях і готовність померти.

Посередник (1 Тимофію 2:5) – той, хто перебуває між двома сторонами з метою їхнього примирення. Христос – єдиний Посередник, Який примирює людей з Богом. Молитва до Марії або святих є ідолопоклонством, оскільки нехтує цією найважливішою місією Христа та приписує посередництво комусь іншому.

Скеля (1 Коринтянам 10:4) – як цілюща вода потекла в пустелі зі скелі, по якій вдарив Мойсей, так і Ісус є Скелею, з якої тече потік води вічного життя. Він – твердиня, на якій ми будуємо свої духовні оселі, щоб жодна буря не змогла їх похитнути.

Воскресіння і життя (Івана 11:25) – в Ісусі втілено засіб для воскресіння грішників до вічного життя подібно до того, як Він воскрес із мертвих. Наші гріхи поховані з Ним, і ми воскреснемо для оновленого життя.

Спаситель (Луки 2:11; Матвія 1:21) – Він спас Своїх людей, померши для їхнього викуплення; пославши Святого Духа, щоб оновити їх Своєю силою; дозволивши їм подолати своїх духовних ворогів за допомогою підтримки у випробуваннях і смерті; і піднімаючи їх в останній день.

Справжня Виноградна Лоза (Івана 15:1) – виноградна лоза постачає все необхідне галузкам (віруючим), щоб приносити плоди Духа – живу воду спасіння та живлення зі Слова.

Дорога, і правда, і життя (Івана 14:6) – Він є єдиною дорогою до Бога, єдиною правдою у світі обману та єдиним істинним джерелом вічного життя. Він втілює в Собі все це як у тимчасовому, так і вічному розумінні.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Які є імена і титули Ісуса Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries