settings icon
share icon
Запитання

Що таке постміленаризм?

Відповідь


Постміленаризм є тлумаченням 20-го розділу книги Об’явлення. Він припускає, що Другий прихід Христа відбудеться після «міленіуму» – золотого століття або ери християнського благополуччя та домінування. Цей термін включає декілька схожих поглядів на кінець часів і є протилежним преміленаризму (теорії, що Другий прихід Христа відбудеться до Його тисячолітнього царства й що воно є буквальним 1000-річним правлінням), а також, у меншій мірі, аміленаризму (небуквальному тисячоліттю).

Теорія постміленаризму стверджує, що Христос повернеться після певного періоду часу, але не обов’язково буквальної тисячі років. Її прихильники витлумачують невиконані пророцтва, відкидаючи нормальний, буквальний метод. Вони припускають, що «1000 років» просто означає «тривалий відрізок часу». Більше того, префікс «пост-» у «постміленаризмі» вказує на позицію, що Христос повернеться після того, як християни (а не сам Христос) заснують царство на землі.

Прихильники постміленаризму вважають, що цей світ ставатиме дедалі кращим (хоча все свідчить про зворотне), і з часом усе людство навернеться в християнство. Після того, як це відбудеться, прийде Христос. Тим не менше, це не відповідає опису світу останнього часу, викладеному у Святому Письмі. З книги Об’явлення очевидно, що світ буде жахливим місцем у майбутньому. Павло також у 2 Тимофію 3:1–7 описує останні дні як «скрутні часи».

Прихильники постміленаризму використовують небуквальний метод тлумачення невиконаних пророцтв, надаючи власного значення словам. Проблема в тому, що коли хтось починає надавати словам значення, яке відрізняються від їхнього нормального змісту, людина може вирішити, що слово, фраза чи речення значать що завгодно, якщо їй це потрібно. Вся об’єктивність значення слів втрачається. Коли слова втрачають свою вагу, то цінність повідомлення губиться. Тим не менше, це не відповідає Божественному призначенню мови та спілкування. Бог спілкується з нами через Своє письмове Слово, з об’єктивним значенням слів, щоб ідеї та думки могли бути донесені та сприйняті нами належним чином.

Нормальне, буквальне тлумачення Письма, включаючи нездійснені пророцтва, спростовує постміленаризм. Ми маємо сотні прикладів виконаних пророцтв у Писанні. Візьмемо, наприклад, старозавітні пророцтва про Христа. Вони здійснилися буквально. Зверніть увагу на народження Христа від діви (Ісаї 7:14; Матвія 1:23) та Його смерть за наші гріхи (Ісаї 53:4–9; 1 Петра 2:24). Ці пророкування виконалися буквально, і цього достатньо, щоб припустити, що Бог буде і надалі виконувати Своє Слово буквально. Постміленаризм є безпідставним у своєму суб’єктивному тлумаченні біблійних пророцтв і в переконанні, що тисячолітнє царство буде засновано Церквою, а не самим Христом.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке постміленаризм?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries