settings icon
share icon
Запитання

Що означає хвалити Бога?

Відповідь


Християни часто говорять про хвалу або прославлення Бога, і Біблія вказує всім живим істотам хвалити Його (Псалом 150:6). Одне єврейське слово, що перекладається як «хвала», «ядах», означає хвалити, дякувати або сповідувати. Інше слово, що також часто перекладається як «хвала» в Старому Завіті, «замар», означає співати хвалу. Третє слово, «халал» (корінь «алілуя»), – хвалити, шанувати або звеличувати. Усі три слова містять значення подяки та пошани до того, хто достойний хвали.

Книга Псалмів є збіркою пісень, сповнених хвалою і прославленням Бога. Псалом 17:4 говорить: «Я кличу: Преславний Господь...». Псалом 20:14 вихваляє Бога за Його велику силу: «Піднесися ж, о Господи, в силі Своїй, а ми будем співати й хвалити могутність Твою!».

Псалом 150 використовує слово «хвалити» та інші синоніми 11 разів у своїх шести віршах:

– Перший вірш вказує, де хвалити Господа: «Хваліть Бога в святині Його, хваліте Його на могутнім Його небозводі!». Тобто, всюди.

– Наступний вірш навчає, за що хвалити: «Хваліте Його за чини могутні Його, хваліте Його за могутню величність Його!».

– Вірші 3-5 вказують, як хвалити – за допомогою різних інструментів і танців. Складається враження, що ми маємо використовувати для прославлення всі засоби, які видають звуки.

– Вірш 6 говорить нам, хто має хвалити Бога: «Все, що дихає, – хай Господа хвалить!». Кожна жива душа має Його вихваляти.

У Новому Завіті ми знаходимо приклади прославлення Ісуса. У Матвія 21:9-16 розповідається про народ, який підносив хвалу Христу, коли Він в'їжджав в Єрусалим на віслюку. У Матвія 8:2 згадується прокажений, який поклонився Йому. У Матвія 28:17 сказано, що учні Ісуса поклонились Йому після воскресіння. Ісус приймав ці вияви хвали як Бог.

Рання церква часто проводила час у прославленні. Наприклад, перша церква в Єрусалимі приділяла увагу поклонінню (Дії 2:42-43). Керівники церкви в Антіохії молилися, поклонялися та постили, коли Павло і Варнава були покликані до місіонерського служіння (Дії 13:1-3). Багато послань Павла включають розділи хвали Господу (1 Тимофію 3:16; Филип'янам 1:3-11).

У кінці часів усі Божі люди об'єднаються у вічному поклонінні Йому. «І жадного прокляття більше не буде. І буде в ньому Престол Бога та Агнця, а раби Його будуть служити Йому» (Об'явлення 22:3). Коли прокляття гріха буде скасоване, то Господній народ вічно і досконало прославлятиме Царя Царів. Хтось сказав, що наше поклоніння Богові на землі – це лише підготовка до хвали, яка підноситиметься Йому у вічності на небесах.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає хвалити Бога?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries