settings icon
share icon
Запитання

Чи є молитва з використанням біблійних віршів більш ефективною?

Відповідь


Дехто вважає, що цитування віршів зі Святого Письма є ефективним методом молитви. Очевидно, що «молитва Богові Його ж словами» допомагає зосередитись і гарантує, що зміст молитви буде до вподоби Йому.

У Якова 5:16 сказано, що «має велику силу ревна молитва праведного» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). У 1 Івана 5:14-15 написано: «І це та відвага, яку маємо до Нього, що коли чогось попросимо згідно з Його волею, Він вислуховує нас! А коли знаємо, що слухає нас, – чого б тільки ми не попросили, – то знаємо, що одержуємо те, чого просили в Нього». Слово «ревна» означає «зосереджена та інтенсивна». Інакше кажучи, Яків та Іван говорять нам – щоб наші молитви були ефективними, вони мають бути інтенсивними, свідомими та відповідати Божій волі.

Одним зі способів переконатися, що наші молитви відповідають Його волі, є використання в них конкретних віршів з Біблії, які висловлюють те, що лежить на нашому серці. Слово Боже не має використовуватись як бездумно повторюваний магічний наспів, ніби самі слова мають силу. Сила молитви походить лише від Господа – до серця, що молиться «ревно». Але коли ми знаходимо вказівку чи обітницю, яка передає те, що в нас на душі, то знаємо, що погоджуємося з Богом, використовуючи Його слова в молитві. Зрештою, це – Його Слово. Чим більше ми запам'ятовуємо слова з Біблії та роздумуємо над ними, тим більше вона стає частиною нас самих. Вивчена нами істина приходить на думку під час молитви, і часто є відповіддю, яку ми шукаємо. Іноді, коли ми не знаємо, про що та як молитися, Святе Письмо може дати нам потрібні слова. Псалми містять сотні молитов, і багато з них вже передали наші думки словами.

Ісус подає нам найкращий приклад ефективної молитви. Найдовша Його молитва, записана в Біблії, – це заступницька молитва у 17-му розділі Євангелія від Івана. Перше, що ми помічаємо, це єдність духа, яку Христос має з Отцем. Він починає зі слів: «Отче, прийшов час». Він не казав нічого, чого Отець не знав. Радше Христос визнавав, що вони були в згоді. Він проводив так багато часу в ревній молитві, що знав волю Отця. Мета ефективної молитви полягає саме в цьому – зрозуміти волю Бога та привести нашу волю до відповідності з нею. Як би ми не молилися – використовуючи свої власні слова чи ті, що були записані дві тисячі років тому, – ключ до ефективної молитви полягає в тому, щоб вона походила із серця й відповідала волі Господа.

Молитва словами зі Святого Письма як акт особистого посвячення – це хороший спосіб переконатися в тому, що ми молимось ефективно. Наприклад, ми можемо взяти вірші з Галатам 2:19-20 і використовувати їх як молитву посвячення. Така молитва може звучати приблизно так: «Отче, я розп'ятий разом із Христом. І живу вже не я, а Він живе у мені. Я житиму вірою в Божого Сина, Який полюбив мене й віддав Себе за мене». Молячись так, ми робимо волю Господа своєю метою. У цих словах немає нічого магічного, але ми можемо бути певні, що молимося згідно з Божою волею, використовуючи Його Слово як взірець.

Водночас нам не слід ставитися до Біблії так, наче кожний уривок написаний спеціально для нашої ситуації. Ми не можемо виривати вірші з контексту просто тому, що хочемо, щоб вони стосувалися нас. Наприклад, Бог обіцяв Соломону «багатство і статки, а також славу» в 2-й Хронік 1:11-12. Але ми не можемо використовувати цей уривок у молитві, так ніби Господь обіцяв це нам. Ми не можемо шукати окремі вірші з «потрібним» нам змістом, а потім вимагати щось від Нього на їхній підставі. Проте трапляється так, що Він вкладає в наше серце певний вірш як Своє особисте послання, і ми можемо й повинні молитися про це.

Якщо ми спробуємо застосовувати кожний вірш, так ніби він безпосередньо стосується нашого життя, то в нас виникнуть проблеми з деякими з них. Наприклад, у 1-й Самуїла 15:3 написано: «Тому зараз іди й відплати Амалеку, прирікши під закляття все, що є в нього». Нам завжди слід читати Святе Письмо в контексті, намагаючись більше пізнати Бога з принципів, які ми там знаходимо. Він може використовувати цей уривок, щоб показати нам руйнування всього мирського в цьому житті, не залишаючи абсолютно нічого. У такому разі, ми могли би молитися так: «Боже, так само, як Ти наказав ізраїльтянам цілковито знищити все зло амалекітянців, я хочу знищити всіх неправдивих богів у своєму житті й не залишити нічого, крім Тебе. Очисти моє серце так, як вони очистили свою землю».

Ефективна, ревна молитва може походити з Біблії або ж із глибини нашого серця. Мета нашого духовного зростання полягає в тому, щоб з часом ці два джерела «злилися». Навіть на хресті під час жахливих страждань Ісус промовив слова з 22-го Псалма: «Боже мій, Боже мій! Чому Ти мене покинув?». Багато дослідників вважають, що тоді, висячи на хресті, Він процитував увесь уривок – ця молитва до Бога Його ж словами стала виявом поклоніння навіть у мить смерті. Чим більше ми вивчатимемо Святе Письмо, тим більше наші молитви відображатимуть волю Господа і ставатимуть більш ефективними.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи є молитва з використанням біблійних віршів більш ефективною?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries