settings icon
share icon
Запитання

Чи існують докази натхненності Біблії?

Відповідь


Нижче наведені деякі докази того, що Біблія є натхненною (богонатхненною), як проголошено у 2 Тимофію 3:16:

1. Виконання пророцтв. Бог звертався до людей, описуючи події, що стануться в майбутньому. Деякі з них уже відбулися. Інші – ні. Наприклад, у Старому Завіті міститься понад 300 пророцтв, що стосуються першого приходу Ісуса Христа. Немає жодних сумнівів, що ці пророцтва від Бога, тому що рукописи, які дійшли до нас, були написані до народження Христа – не після факту, що відбувся, а перед ним.

2. Єдність Письма. Біблія була написана приблизно 40 людськими авторами протягом близько 1600 років. Ці люди дуже різнилися між собою. Серед інших Мойсей був політичним лідером, Ісус Навин – воєначальником, Давид – пастухом, Соломон – царем, Амос – пастухом і збирачем плодів, Даниїл – прем’єр-міністром, Матвій – збирачем податків, Лука – лікарем, Павло – рабином, а Петро – рибалкою. Біблія писалася за різних обставин на трьох різних континентах – в Європі, Азії та Африці. Однак ключові теми Святого Письма узгоджені в усіх книгах. Біблія не суперечить сама собі. Немає іншого пояснення тому, як таке могло статись, окрім контролю Святого Духа над написанням Біблії.

Порівняйте це з ісламським Кораном. Він був зібраний однією людиною – Зейдом ібн Сабітом, під керівництвом тестя Магомета, Абу Бакра. Потім, у 650 р. н.е., група арабських вчених підготувала єдину версію й знищила всі інші версії, які відрізнялися від неї, щоб зберегти єдність Корану. Біблія була об’єднана від самого початку її написання. Коран отримав єдність з допомогою людських редакторів.

3. Біблія описує своїх героїв правдиво, з усіма їхніми недоліками та слабкостями. Вона не прославляє людей, як інші релігії звеличують своїх героїв. Читаючи Біблію, людина усвідомлює, що люди, описані в ній, мали проблеми й помилялись, як і ми. Великими героїв Біблії робило те, що вони вірили в Бога. Одним із прикладів є Давид, названий людиною, що Богу «за серцем» (1 Самуїла 13:14). Однак, Давид вчинив перелюб (2 Самуїла 11:1-5) і вбивство (11:14-26). Цю інформацію можна було легко вилучити зі Святого Письма, але Бог істини залишив її.

4. Археологічні знахідки підтверджують написане в Біблії. Хоча багато невіруючих протягом багатьох століть намагалися знайти докази, щоб спростувати це, вони не досягли успіху. Легко сказати, що Біблія не є правдивою. Але довести це – вже інше питання. Насправді, цього так ніхто і не зміг зробити. У минулому, кожного разу, коли Біблія суперечила тогочасним «науковим» теоріям, пізніше було доведено, що Біблія мала рацію, а наукові теорії – ні. Гарним прикладом є слова із книги Ісаї 40:22. Весь час, поки наука вважала Землю пласкою, Біблія стверджувала, що Бог «тримає круг землі».

Твердження Біблії, що вона походить від Бога, не є єдиним аргументом. Свідчення надійних свідків, існування яких доведене, зокрема Ісуса, а також Мойсея, Ісуса Навина, Давида, Даниїла, Неемії – у Старому Завіті, а також Івана й Павла – у Новому, підтверджують авторитет і натхнення Святого Письма. Зверніть увагу на такі вірші: Вихід 14:1; 20:1; Левітів 4:1; Числа 4:1; Второзаконня 4:2; 32:48; Ісаї 1:10, 24; Єремії 1:11; 11:1-3; Єзекіїла 1:3; 1 Коринтянам 14:37; 1 Солунянам 2:13; 2 Петра 1:16-21; 1 Івана 4:6.

Інтерес також викликають праці Йосипа Флавія, єврейського історика, який писав у першому столітті нашої ери. Флавій описує деякі події, які збігаються зі Святим Письмом. Враховуючи дані докази, ми щиро приймаємо Біблію як Боже Слово (2 Тимофію 3:16).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи існують докази натхненності Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries