Запитання
Чи можна ставити запитання Богові?
Відповідь
Суть не в тому, можемо ми ставити запитання Богові, чи ні, а в тому – яким чином і з якої причини ми їх ставимо. Немає нічого неправильного в тому, щоб задавати питання Богові. Пророк Аввакум мав до Бога запитання щодо термінів та здійснення Його плану. Замість догани, Господь терпляче відповідав на них, і пророк завершує свою книгу піснею прославлення Господа. Багато запитань задаються Богові у псалмах (Псалом 12, 43, 73, 76). Це – благання людей, що зазнавали переслідувань і молилися про Божественне втручання та спасіння. Хоча Бог не завжди відповідає на наші запитання так, як ми цього хочемо, з цих уривків можна зробити висновок, що питання, які ставляться від щирого серця, вітаються Ним.
Нещирі або лицемірні питання – інша справа. «Без віри неможливо догодити Богові. Тим, які приходять до Бога, треба вірити, що Він є і що винагороджує тих, які Його шукають» (Євреїв 11:6, сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Після того, як цар Саул виявив непослух Богові, його запитання залишилися без відповідей (1 Самуїла 28:6). Це зовсім різні поняття – питати, чому Бог дозволив відбутися певним подіям, і ставити під сумнів Його доброту та владу, критикувати Його характер. Таким чином, щире запитання не є гріхом, але ним є гірке, недовірливе та бунтівне серце.
Бог не боїться запитань. Він пропонує нам близьке спілкування з Ним. Ми маємо ставити питання Богові у смиренні та відвертості. Ми можемо запитувати Бога, але нам не слід очікувати відповіді, якщо ми дійсно не зацікавлені в ній. Бог знає наші серця і знає, чи щиро ми прагнемо навчатися від Нього. Ставлення нашого серця визначає, чи правильно задавати питання Богові, чи ні.
English
Чи можна ставити запитання Богові?