Запитання
Чи є Туринська плащаниця справжньою?
Відповідь
Туринська плащаниця – це льняне полотно, в якому, на думку деяких людей, був похований Ісус Христос. У кожній з чотирьох Євангелій згадується, що Ісус під час поховання був обгорнутий плащаницею (Матвія 27:59; Марка 15:46; Луки 23:53; Івана 19:40). Туринська плащаниця була «виявлена» або принаймні про неї стало відомо в 14 столітті. Її назва походить від міста, в якому вона зберігається, – Турин, Італія.
На цій веб-сторінці містяться деякі зображення Туринської плащаниці: http://www.shroud.com/examine.htm. Оглядаючи її, можна зробити висновок, що вона належала розп'ятій людині. Видно сліди на руках і ногах, які відповідають ранам, що утворюються під час розп'яття. Там також є рани, схожі на ті, що були завдані Ісусові під час катування, – навколо голови, на спині та ногах.
Чи дійсно Туринська плащаниця є полотном, в якому був похований Христос? Щодо цього точаться запеклі суперечки. Дехто абсолютно переконаний, що це – поховальне полотно Ісуса. Інші вважають, що це підробка або просто витвір мистецтва. Деякі дослідження показали, що вік Туринської плащаниці відповідає 10-му століттю до н.е. або пізніше. Інші виявили спори/пилок, які характерні для Ізраїлю і можуть бути датовані 1-м століттям н.е. У будь-якому разі, остаточна дата не була визначена.
Аргументи проти автентичності Туринської плащаниці наступні: цілковита відсутність біблійних доказів щодо такого поховального савану. У Біблії говориться про цільний шматок льону, який використовувався під час зняття тіла Ісуса з хреста. У цій тканині, мабуть, також несли тіло до розташованої неподалік гробниці Йосипа з Ариматеї. Біля могили були зроблені спішні приготування до поховання, що мали включати обмивання тіла та повторне загортання. В Євангелії від Луки 24:12 говориться про похоронні «покривала». А в Івана 20:7 написано, що була окрема «хустка, що була на Його голові». Очевидно, що цей опис фактичного похоронного вбрання – «покривал» із льону, а не одного великий шматка, та окремої хустки, що закутувала голову – спростовує твердження про те, що Туринська плащаниця є саваном Христа.
Отже, що можна сказати про Туринську плащаницю? Можливо, це було поховальне полотно якоїсь розп'ятої людини, але навряд чи воно пов'язане зі смертю Христа. Навіть якщо це був справжній саван Христа, плащаниці не слід поклонятись чи обожествляти. Через своє сумнівне походження вона не може бути використана як доказ воскресіння Христа. Наша віра заснована не на Туринській плащаниці, а на написаному Божому Слові.
English
Чи є Туринська плащаниця справжньою?