Запитання
Які відмінності між душею і духом людини?
Відповідь
Слово «дух» стосується виключно нематеріальної частини людини. Люди мають дух, але вони не є духами. Тим не менше, у Святому Письмі лише про віруючих – тих, хто наповнений Святим Духом – говориться, що вони «духовно живі» (1 Коринтянам 2:11; Євреям 4:12; Якова 2:26). Невіруючі – «духовно мертві» (Ефесянам 2:1-5; Колосянам 2:13). У посланнях Павла «дух» є центром духовного життя віруючого (1 Коринтянам 2:14; 3:1; 15:45: Ефесянам 1:3; 5:19; Колосянам 1:9; 3:16). Дух є елементом єства людини, який дає їй можливість мати близькі стосунки з Богом. Завжди, коли використовується слово «дух», воно стосується нематеріальної частини людини, включаючи її душу.
Слово «душа» відноситься не тільки до нематеріальної частини людини, але й до матеріальної. Якщо «духом» людина володіє, то «душею» вона є. У найбільш елементарному розумінні слово «душа» означає «життя». Тим не менше, Біблія виходить за межі «життя» у багато інших сфер. Одна із цих сфер – потяг людини до гріха (Луки 12:26). Людина грішна за своєю природою, і її душа в результаті цього є заплямованою. Аспект життя відпадає під час фізичної смерті (Буття 35:18; Єремії 15:2). «Душа», як і «дух», є центром багатьох духовних та емоційних досвідів (Йова 30:25; Псалом 43:5; Єремії 13:17). При застосуванні слова «душа», воно може стосуватись усієї людини, як під час життя, так і після смерті.
«Душа» і «дух» однакові у тому, яким чином вони використовуються у духовному житті віруючого. Проте вони відрізняються за своїм напрямком. «Душа» – це горизонтальний зв’язок людини зі світом. «Дух» є її вертикальним зв’язком із Богом. Важливо розуміти, що обидва цих слова стосуються нематеріальної частини людини, але тільки «дух» має відношення до взаємин з Богом. «Душа» стосується життя людини, як матеріального, так і нематеріального.
English
Які відмінності між душею і духом людини?