settings icon
share icon
Запитання

Що таке рух духовного формування?

Відповідь


Рух духовного формування сьогодні набув значної популярності. Він багато в чому відходить від істини Божого Слова, наближаючись до містичної форми християнства, та певною мірою проник майже в усі євангельські деномінації. Ідея духовного формування ґрунтується на припущенні, що виконуючи певні дії, ми стаємо більше схожими на Ісуса. Прихильники цього руху помилково навчають, що будь-яка людина може практикувати ці містичні ритуали та знайти Бога всередині себе.

Дуже часто прихильники сучасного руху духовного формування вважають, що духовна дисципліна трансформує людину за допомогою зміненої свідомості. Рух характеризується такими моментами, як споглядальна молитва, споглядальна духовність і християнський містицизм.

Справжнє біблійне духовне формування або духовна трансформація починається з усвідомлення того, що ми – грішники, відокремлені від Бога. Наші здібності були спотворені гріхом, тому ми не можемо догодити Йому власними зусиллями. Істинна духовна трансформація відбувається тоді, коли ми підпорядковуємо себе Господу, щоб Він міг змінювати нас Своїм керівництвом і силою Святого Духа. Щонайменше половина всіх новозавітних послань навчає тому, як вести життя, угодне Богові – у послуху та покорі в усьому Святому Духові. Святе Письмо називає нас викупленими, збереженими, святими, вівцями, солдатами й рабами, але також і навчає, що лише завдяки силі Духа ми можемо жити відповідно до значень цих імен.

Наступні тексти стосуються різних аспектів духовного формування та Божої роботи в житті віруючих:

«Бо кого Він [Бог] передбачив, тих і призначив, щоб були подібні до образу Сина Його, щоб Він був перворідним поміж багатьма братами» (Римлянам 8:29). Мета трансформації полягає в тому, щоб ми могли ставати подібними на Христа.

«Ми ж відкритим обличчям, як у дзеркало, дивимося всі на славу Господню, і зміняємося в той же образ від слави на славу, як від Духа Господнього» (2 Коринтянам 3:18). Цей текст навчає, що ми змінюємося в образ Христа, завдяки не правилам і законам, а керівництву Духа за вірою.

«Бо колись були й ми нерозсудні, неслухняні, зведені, служили різним пожадливостям та розкошам, жили в злобі та в заздрощах, бридкими були, ненавиділи один одного. А коли з'явилась благодать та людинолюбство Спасителя, нашого Бога, Він нас спас не з діл праведності, що ми їх учинили були, а з Своєї милості через купіль відродження й обновлення Духом Святим, Якого Він щедро вилив на нас через Христа Ісуса, Спасителя нашого, щоб ми виправдались Його благодаттю, і стали спадкоємцями за надією на вічне життя» (Титу 3:3-7).

Тут Павло нагадує нам про життя до та після спасіння. Ми відгукнулися на доброту й любов Господа, виявлені до нас у смерті Христа за наші гріхи. Ми покаялись у своїх гріхах і тепер слідуємо постійному керівництву Духа, щоб жити по-іншому, як Божі діти. Внаслідок цього ми були змінені через відродження та оновлення Святим Духом (в. 5). Саме це є істинним духовним формуванням – реформування нашого духу Його Духом в образ Христа.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке рух духовного формування?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries