Запитання
Який зміст і значення мало преображення?
Відповідь
Приблизно за тиждень після того, як Ісус виразно натякнув Своїм учням, що постраждає, буде вбитим і воскресне (Луки 9:22), Він узяв Петра, Якова та Івана й піднявся на гору помолитися. Під час молитви Його зовнішність набула славного вигляду, а Його одяг став білим і блискучим. З’явилися Мойсей та Ілля й розмовляли з Ісусом про Його майбутню смерть. Петро, не знаючи, що говорить, і надзвичайно злякавшись, запропонував поставити для них три намети. Без сумніву, він мав на увазі ті намети, в яких ізраїльтяни жили протягом 7 днів під час свята наметів (Левітів 23:34-42). Петро висловив бажання залишитися на тому місці. Коли хмара оповила їх, голос промовив: «Це Син Мій Вибраний – Його слухайтеся!» (Луки 9:35; тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Потім Мойсей та Ілля зникли разом із хмарою, а Ісус залишився на одинці зі своїми учнями, які все ще були настрашені. Ісус заборонив їм розповідати будь-кому про побачене ними до Його воскресіння. Три згадки про цю подію можна знайти в Євангеліях від Матвія 17:1-8, Марка 9:2-8 і Луки 9:28-36.
Немає сумнівів, що мета преображення Христа у незначну частину Його небесної слави полягала в тому, аби «близьке коло» Його учнів могло отримати глибше розуміння того, ким Він був. Христос зазнав драматичних змін у зовнішності, щоб учні могли побачити Його в славі. Апостоли, які були знайомі лише з Його людською подобою, тепер стали краще розуміти божественність Христа, хоча й не могли остаточно осягнути це. Це надало їм упевненості, якої вони потребували, почувши шокуючу звістку про Його майбутню смерть.
Поява Мойсея та Іллі символічно зображала Закон і пророків. Але Божий голос з небес – «Його слухайтеся!» – ясно вказував на те, що Закон і пророки повинні були поступитися перед Ісусом. Той, Хто є новою й живою дорогою на заміну старій, є і виконанням Закону та незліченних пророцтв Старого Завіту. Крім того, вони побачили Його майбутнє прославлення та сходження на престол як Царя царів і Володаря володарів.
Учні ніколи не забували про те, що відбулося того дня на горі. Іван написав у своїй Євангелії: «І ми побачили славу Його» (Івана 1:14). Петро також про це писав: «Адже ми сповістили вам про силу та присутність Господа нашого Ісуса Христа, не йдучи за хитрими вигадками, але будучи очевидцями Його величі. Тому що Він прийняв честь і славу від Бога Отця, коли до Нього донісся від величної слави такий голос: Це – Мій Син, Мій улюблений, Якого Я вподобав! І ми, будучи з Ним на святій горі, чули цей голос, що пролунав з неба» (2 Петра 1:16-18). Ті, що були свідками преображення, розповіли про це іншим учням і незліченним мільйонам людей протягом майбутніх століть.
English
Який зміст і значення мало преображення?