settings icon
share icon
Запитання

Як я можу подолати гріх у своєму житті християнина?

Відповідь


Біблія перелічує наступні засоби, доступні нам, аби перемогти нашу гріховну природу:

1. Святий Дух – це Дар, Який Бог дав нам (Своїй Церкві), щоб отримати перемогу в християнському житті. Бог протиставляє діла плоті і плоди Духа в Галатів 5:16-25. Цей текст закликає нас ходити в Дусі, віддаючись Його контролю. Це означає, що нам слід надавати пріоритет спонуканням Духа, а не тілесним бажанням.

Різниця, яку Святий Дух може здійснити в житті віруючого, продемонстрована у житті Петра, який тричі відмовлявся від Ісуса – і це після того, як він сказав, що слідуватиме за Христом до смерті. Після сповнення Святим Духом у день П’ятидесятниці він відкрито і рішучо проголошував юдеям свою віру.

Людина, що ходить у Дусі, намагається не заглушати Його спонукання («вгашати Духа», як сказано в 1 Солунян 5:19) і прагне бути сповненою Духом (Ефесян 5:18-21). Як людина може бути сповнена Святим Духом? Перш за все, це залежить від Божественного вибору, як і в часи Старого Завіту. Тоді Бог обирав окремих людей у конкретних ситуаціях, наповнюючи їх Духом для здійснення необхідної роботи (Буття 41:38; Вихід 31:3; Числа 24:2; 1 Самуїла 10:10 тощо). Тексти Ефесян 5:18-21 та Колосян 3:16 свідчать про те, що Бог обирає тих, хто сам наповнює себе Божим Словом; це доведено тим фактом, що у кожному з описаних там випадків результат однаковий. Таким чином, це приводить нас до наступного засобу.

2. Боже Слово – Біблія. У 2 Посланні до Тимофія 3:16-17 сказано, що Бог дав нам Своє Слово, аби приготувати нас на всяке добре діло. Біблія навчає нас, як жити і в що вірити, вона застерігає нас, коли ми робимо невірний вибір, допомагає повернутися на правильний шлях і залишатися на ньому. Як написано в Євреїв 4:12, Боже Слово живе й діяльне і може проникати в наше серце, щоб викорінити найглибші проблеми, які, на думку людей, подолати неможливо. Псалмоспівець говорить про його силу, яка змінює життя, у Псалмі 119:9,11,105 та в інших текстах. Ісусу Навину, старозавітному вождю ізраїльтян, було сказано, що для перемоги над своїми ворогами (аналогія нашої духовної боротьби) йому слід використовувати цей засіб, роздумуючи над ним день і ніч, щоб дотримуватися його вказівок. Він так і зробив, хоча це і не стосувалося воєнної справи, і Слово стало ключем до його перемоги в битвах за Обіцяний край.

Зазвичай ми не звертаємо особливої уваги на цей засіб. Ми формально застосовуємо його, беручи зі собою наші Біблії в церкву, проводячи ранкову молитву або читаючи звичний розділ на день. Але ми не вивчаємо Боже Слово, не роздумуємо над ним, не шукаємо застосування його істин в повсякденному житті, не визнаємо гріхів, які воно викриває, і не славимо Бога за дари, які Він дає нам. Стосовно Біблії більшість із нас страждає або на анорексію (відсутність апетиту), або ж на булімію (ненормально підвищене відчуття голоду). Ми або приймаємо рівно стільки, скільки необхідно лише для підтримки духовного існування, споживаючи Слово тоді, коли відвідуємо церкву, або ж робимо це часто, ніколи не роздумуючи над ним настільки довго, щоб отримати з нього духовну поживу. Загалом, ми не споживаємо стільки, скільки потрібно для здорового, квітучого християнського життя.

Нам необхідно виробити звичку кожного дня ґрунтовно досліджувати Боже Слово і запам’ятовувати ті тексти, що торкаються нашого серця. Рекомендую вам завести щоденник у блокноті чи на комп’ютері. Виробіть звичку не закривати Святе Письмо, поки ви не запишете те, що взяли для себе з прочитаного. Я також часто записую молитви до Бога, благаючи Його допомогти змінити ті сторони життя, на які Він вказав мені. Біблія – це засіб, який Дух використовує в житті нас і наших близьких (Ефесян 6:17). Це важливий та провідний елемент «військового обладунку», який Бог дає нам, щоб вести духовну боротьбу (Ефесян 6:12-18)!

3. Молитва – це інший дієвий засіб, даний нам Богом. І знову, дуже часто християни використовують його лише формально, отримуючи від нього небагато користі. Ми проводимо молитовні зустрічі, години молитви, але ми не отримуємо від неї такої користі, приклади якої були в Ранній церкві (Дії 3:1; 4:31; 6:4; 13:1-3 і т.п.). Крім того, Павло неодноразово згадує, що молився за тих, кому служив. А ми й наодинці не використовуємо цей могутній засіб, доступний нам, хоча Бог дав чудові обітниці щодо молитви (Матвія 7:7-11; Луки 18:1-8; Івана 6:23-27; 1 Івана 5:14-15 тощо). Павло також згадує молитву в уривку про духовну боротьбу (Ефесян 6:18).

Наскільки важлива молитва? Згадаємо Петра і Христові слова до нього у Гетсиманському саду, сказані перед відреченням. Там, коли Ісус молився, Петро спав. Ісус розбудив його і сказав: «Пильнуйте та моліться, щоб не потрапити у спокусу, бо дух бадьорий, а тіло немічне» (Матвія 26:41). Можливо, ви, як і Петро, бажаєте поступати правильно, але не знаходите сил. Тому нам слід прислухатися до попередження Ісуса, щоби продовжувати шукати, продовжувати стукати, продовжувати розпитувати… і Він дасть нам силу, якої ми так потребуємо (Матвія 7:7). Але ми повинні приділяти цьому засобові більше, ніж просто формальне служіння.

Я не маю на увазі, що молитва містить магічну силу. Це не так. Але Бог всемогутній, а молитва – це просто визнання наших власних обмежень і Божої невичерпної сили. Це звернення до Нього за силою чинити те, що ВІН бажає, щоб ми робили (а не те, що бажаємо МИ) (1 Івана 5:14-15).

4. Знову ж таки, останній засіб доволі часто ігнорується нами. Коли Ісус посилав Своїх учнів проповідувати, то об’єднував їх по-двоє (Матвія 10:1). У згадках про місіонерські подорожі, записаних у книзі Дій апостолів, сказано, що і вони не ходили по-одному, а групами по-двоє і більше. Ісус сказав: «де двоє або троє зберуться в Ім’я Моє, там і Я серед них!» (Матвія 18:20). Він наказав нам не нехтувати єднанням з братами і сестрами у Христі, а використовувати цей час для підтримки один одного в любові та добрих ділах (Євреїв 10:24-25). Він також радить нам визнавати свої гріхи один перед одним (Якова 5:16). У мудрих старозавітних текстах написано: «Як гострить залізо залізо, так гострить людина лице свого друга» (Приповісті 27:17) і «…нитка потрійна не скоро порветься!» (Еклезіаст 4:11-12).

Деякі мої знайомі спілкуються один з одним, щоби поділитися тим, як вони ведуть своє християнське життя, як борються зі спокусами, а також щоб молитися один за одного і підтримувати у застосуванні Божого Слова у своєму житті.

Інколи зміни приходять швидко. В інших сферах вони можуть наступати більш повільно. Але Бог пообіцяв – якщо ми будемо використовувати Його засоби, Він принесе зміни в наше життя. Будьте певні, що Він дотримує Свої обітниці!

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як я можу подолати гріх у своєму житті християнина?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries