settings icon
share icon
Запитання

Що означає бути жінкою Божою?

Відповідь


Жінка Божа – це перш за все Його дитя. Ми стаємо дітьми Божими завдяки стосункам з Ісусом Христом (Івана 1:12; 3:16-18, 36). Коли ми віримо в Нього як у свого Спасителя, то стаємо новим творінням (2 Коринтянам 5:17). Господь посилає нам Свого Святого Духа, Який діє в нас і перетворює, роблячи більш схожими на Христа (Івана 14:15-17; 1 Івана 4:13; 2 Коринтянам 3:18). Простіше кажучи, жінка Божа – це жінка, яка була спасенна Ісусом Христом і підкорюється діяльності Святого Духа в ній. Як це виглядає на практиці?

Жінка Божа прагнутиме краще пізнати Господа, читаючи Його Слово, спілкуючись із Ним у молитві, підтримуючи єдність з іншими віруючими та слідуючи здоровому вченню. Вона знає, що «усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова» (2 Тимофію 3:16-17; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства), тому вона прагне дізнатися, що каже Боже Слово. Вона докладає всіх зусиль, аби «представити себе гідним перед Богом, бездоганним працівником, який наставляє на принципи істини» (2 Тимофію 2:15). Вона також прислухається до перестороги Якова: «Будьте виконавцями Слова, а не лише слухачами, які обманюють самих себе» (Якова 1:22).

Складовою виконання того, що сказано у Святому Письмі, є активне молитовне життя. Павло закликає нас: «Нічим не журіться, але в усьому молитвою та благаннями з подякою висловлюйте ваші прохання Богові. І мир Божий, який перевищує всяке розуміння, нехай береже ваші серця і ваші думки в Христі Ісусі» (Филип'янам 4:6-7). Про це ж написано й у 1 Солунянам 5:16-18: «Завжди радійте, невпинно моліться, за все дякуйте, бо це Божа воля в Ісусі Христі щодо вас». Жінка Божа приходить до Нього із вдячним серцем і покладає свої турботи на Нього, довіряючи Його всемогутності та любові (1 Петра 5:7; Євреям 4:14-16).

Жінка Божа дотримується Його заповіді любити інших. Її мова наставляє й підбадьорює інших, вона не сповнена наклепів, пліток або лихих намірів (Ефесянам 4:29; 1 Петра 2:1-3). Така жінка виявляє доброту, співчуття та прощення (Ефесянам 4:32). Вона допомагає нести тягар іншим віруючим (Галатам 6:2; Римлянам 12:15). Якщо трапляється нагода, вона намагається робити добро всім, особливо тим, хто перебуває в Божій родині (Галатам 6:10). Вона не марнославна, а живе в дусі смирення (Римлянам 12:10, 16; Филип'янам 2:5-11), не скаржиться, не сперечається та не викликає суперечок, а радше намагається жити в гармонії з іншими (Римлянам 12:16, 18; Филип'янам 2:14).

Жінка Божа слідує вченню Петра: «Господа Христа освячуйте у ваших серцях і будьте завжди готові дати відповідь кожному, хто запитує вас про вашу надію, але з лагідністю і страхом, маючи добру совість, аби тим, чим обмовляють (вас як злочинців), були посоромлені ті, хто кепкує з вашого доброго способу життя в Христі» (1 Петра 3:15-16). Вона намагається слідувати іншій пораді апостола: «Улюблені, благаю вас … стримуватися від тілесних пожадливостей, які воюють проти душі, мати добру поведінку серед язичників, щоби через те, за що вас обмовляють, мов злочинців, побачивши добрі діла, прославили Бога в день відвідин» (1 Петра 2:11-12).

Жінка Божа охоче виконує служіння, доручене їй Господом (Римлянам 12:11). Якщо вона в літах, то є прикладом для молодих жінок (Титу 2:3-5). Вона проводить час з іншими віруючими, підбадьорюючи їх і підбадьорюючись через них сама (Євреям 10:24-25). Вона покірна, що означає, що вона ставить інших на перше місце, до чого покликані всі християни (Ефесянам 5:21). Вона виконує ще одне повеління Петра: «Отже, підкоріться всякій людській владі задля Господа … Оскільки така Божа воля, щоб вони добрими вчинками приборкували неуцтво немудрих людей, як вільні, – котрі не використовують свободу як прикриття для зла, – але як раби Божі. Шануйте всіх, любіть братерство, бійтеся Бога, поважайте царя» (1 Петра 2:13-17). Вона знає свою високу ціну в Христі (Галатам 3:28) та воліє наслідувати Його, виявляючи власну волю. Якщо вона заміжня, то дозволяє чоловікові керувати родиною (Ефесянам 5:21-33; 1 Петра 3:1-2). Вона шанує своїх батьків (Ефесянам 6:1-3), і, якщо в неї є діти, то піклується про них (Титу 2:3-5; 1 Тимофію 5:14). Вона добре керує своїм домом згідно з Божественними принципами (Титу 2:3-5; Притчі 14:1; 31).

Про вроду жінки Божої можна сказати словами Петра: «Нехай окрасою для них буде не зовнішнє, не заплітання волосся та навішування золота чи прикрашання одягу, а прихована сердечна людина, у нетлінності лагідного і мовчазного духа, що є дорогоцінним перед Богом» (1 Петра 3:3-4). Зрештою Божа жінка постійно вдосконалюється, вона – Його шедевр, спасенний благодаттю через віру (Ефесянам 2:8-10), і стає дедалі більше схожою на Ісуса, прагнучи пізнавати й коритися Йому.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає бути жінкою Божою?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries