settings icon
share icon
Запитання

Які складові істинного біблійного служіння поклоніння?

Відповідь


Які складові істинного біблійного служіння поклоніння?

Відповідь: Люди поклоняються інстинктивно. Псалмоспівець краще за всіх висловив це, написавши: «Як олень прагне до джерела води, так душа моя прагне до Тебе, Боже» (Псалом 41:2; тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Ще за часів Цицерона у першому столітті до Р.Х. було відзначено, що релігія, незалежно від її форми, є універсальною рисою людини. Бачачи, що люди збираються для поклоніння комусь, нам слід поставити собі запитання – що це за поклоніння, кому та як ми маємо поклонятися? Яким є біблійне служіння поклоніння та, найголовніше, чи будемо ми «правдивими поклонниками» (Івана 4:23), чи ні? Поклоніння містить у собі глибоке почуття релігійного благоговіння, що виражається у посвяченні та служінні.

За повелінням Христа, істинне поклоніння повинно відбуватися в «Дусі та істині» (Івана 4:24). Апостол Павло пояснив, що ми поклоняємося Божому Духові (Филип’янам 3:3), а це означає, що по-справжньому поклоняються лише ті, хто спасенний вірою в Господа Ісуса Христа і Святого Духа, що перебуває в їхніх серцях. Поклоніння в Дусі також вимагає щирості, а не простого дотримання обрядів і ритуалів. Поклонятися в істині – означає поклонятися відповідно до того, що Бог відкрив про Себе у Святому Письмі. Аби наше служіння поклоніння насправді відповідало Біблії, воно не має виходити за межі того, що дозволено у ній (Левітів 10:1; 1 Коринтянам 4:6), і відповідати вченню Христа (2 Івана 1:9; див. також Повторення Закону 4:12; 12:32; Об’явлення 22:18-19). Книги, написані людьми, не потрібні для справжнього поклоніння Богові.

Приклад церкви першого століття може допомогти нам визначити, яким є істинне біблійне служіння поклоніння. Вони (церква) збиралися для ламання хліба (Дії 20:7), молитви (1 Коринтянам 14:15-16), співу і прославлення Господа (Ефесянам 5:19), збору коштів (1 Коринтянам 16:2), дослідження Святого Письма (Колосянам 4:16) і проголошення Божого Слова (Дії 20:7).

Ламання хліба, або Вечеря Господня, – це чудовий час для поклоніння нашому Господу, звіщаючи про смерть Ісуса, поки Він не повернеться знову (1 Коринтянам 11:25-26). Як і Вечеря Господня, молитви також мають відповідати Божому зразку, якому навчає Святе Письмо. Наші молитви повинні бути звернені тільки до Бога (Неемії 4:9; Матвія 6:9), а не до будь-якої мертвої людини, як це практикується в деяких релігіях. Ми не маємо використовувати якихось пристосувань, таких як чотки чи буддистські «молитовні барабани», які начебто посилають повідомлення до віддалених сфер усесвіту. Найголовніше, щоб наші молитви узгоджувалися з Божою волею.

Виходячи з прикладу ранньої церкви, спів є важливою частиною служіння поклоніння. Апостол Павло заповідав нам: повчайте «самих себе псалмами, урочистими та духовними піснями, співаючи і прославляючи у ваших серцях Господа, дякуючи завжди і за все Богові й Отцеві в Ім’я Господа нашого Ісуса Христа» (Ефесянам 5:19-20). Загальний спів передає істину, покладену на музику, стаючи таким чином формою збудування (Колосянам 3:16), тому що дух і розум зайняті процесом навчання (1 Коринтянам 14:15-16).

Іншою складовою істинного біблійного служіння поклоніння є наша десятина та пожертвування, як Павло велів коринтській церкві: «Щодо збирання пожертвувань для святих, то робіть так само, як я постановив для галатійських Церков. Першого дня тижня нехай кожний із вас відкладає в себе, зберігаючи те, що може дати, аби не збирати тоді, коли прийду» (1 Коринтянам 16:1-2). Наші регулярні приношення є підтримкою діла Господнього, серйозною відповідальністю та частиною істинного біблійного служіння поклоніння. Наші пожертвування слід розглядати як благословення, а не як тягар, що викликає нарікання (2 Коринтянам 9:7). Крім того, пожертви є єдиним біблійним методом фінансування діяльності Церкви Ісуса Христа. Нам не дозволено займатися бізнесом, проводити лотереї, платні концерти тощо. Церква Христа не має бути комерційним підприємством (Матвія 21:12-13).

Зрештою, проповіді та вчення є головними складовими істинного служіння поклоніння. Ми маємо вивчати Святе Письмо індивідуально, тому що воно є єдиним засобом оснащення віруючих для благочестивого життя (2 Тимофію 3:16-17). Справжній проповідник або наставник навчатиме тільки зі Слова й покладатиметься на Духа Божого, що працює над розумами та серцями Своїх слухачів. Як і Павло нагадував Тимофію: «Проповідуй Слово, утверджуй за сприятливих і несприятливих обставин, докоряй, потішай, закликай – з усякою терпеливістю і повчанням» (2 Тимофію 4:2). Ті зібрання, де Боже Слово не є головною складовою, не можуть називатися істинним біблійним служінням поклоніння.

Без сумніву, Бог у Своїй премудрості надав досконалий зразок істинного біблійного служіння поклоніння, щоб ми могли поклонятися так, як угодно Йому. Поклоняючись, робімо це з іще більшим завзяттям. Ми не повинні поводитися так, щоб в оточуючих складалося враження, що поклоніння нашому Господу є нудним, неживим ритуалом. Ми були викуплені від гріха, тому хвалімо нашого Творця як Його діти, вдячні за численні благословення. «Тому, одержуючи непохитне Царство, маємо благодать, якою служимо до вподоби Богові з побожністю і страхом» (Євреям 12:28).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Які складові істинного біблійного служіння поклоніння?
© Copyright Got Questions Ministries